Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Newcastle

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Newcastle

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 1+

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Newcastle je aktuálne v tabuľke na tretej priečke, takže to je zároveň jasná odpoveď na túto otázku. V minulej sezóne boli v tomto čase zakorenení v spodnej trojke a Eddie Howe priznával, že sú v boji o udržanie medzi elitou. Teraz sa ho novinári pýtajú na výzvu v bojoch o ligový titul. Neskutočné. Je pravda, že od ich prevzatia sa minulo veľa peňazí, ale je to revolúcia primárne postavená na zlepšení hráčov ako Joelinton, Miguel Almiron a mnohých ďalších. 

Najvýraznejší okamih sezóny?

Opäť je to veľmi zvláštne (oproti minulej sezóne), ale nie je ľahké si vybrať. Fantastická remíza 3:3 s Manchestrom City? Štyri zápasy, v ktorých straky strelili štyri a viac gólov? Poraziť Chelsea doma, a to absolútne pohodlným spôsobom? Musíme však spomenúť víťazstvo 2:1 na pôde Tottenhamu Hotspur, a to po výkone, ktorý Howe hodnotil ako pravdepodobne najlepší počas jeho pôsobenia v klube. 

Najhorší okamih sezóny?

Straky prehrali len jeden duel a dokonca aj porážka 2:1 na Anfielde gólom v ôsmej minúte nadstaveného času bola skôr smola ako slabý výkon hostí. Udialo sa pár nudných remíz, ale v globále sa nikto nemôže sťažovať.

Hráčom roka je zatiaľ...

Kandidátov je veľa. Nick Pope, Kieran Trippier, Sven Botman, Joelinton... Nie, počkajte, nemôžeme vymenovať celý tím. Takže za sériu siedmich gólov v ôsmich zápasoch a celkovo osem presných zásahov v tejto sezóne cenu získava Almiron.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Alexander Isak od svojho podpisu za 62 miliónov libier z Realu Sociedad minulé leto nastúpil len na tri zápasy. Jeho návrat po zranení by teda mal byť veľkolepý.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Bruno Guimaraes (Brazília), Fabian Schar (Švajčiarsko), Nick Pope, Kieran Trippier, Callum Wilson (všetci Anglicko)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Hráči Newcastle, ktorí nevycestovali do Kataru, budú mať dva týždne voľna. Lepšie povedané - počas prvého týždňa dostanú dovolenku, počas druhého im budú poskytnuté osobne prispôsobené tréningové programy. Počas zvyšku prestávky na majstrovstvách sveta však bude Eddie Howe dohliadať na to, čo opisuje ako "mini predsezónny" plán, aby zabezpečil, že jeho hráči zostanú v maximálnej kondícii.

Pokiaľ ide o tréningové kempy, plánuje sa návrat do Saudskej Arábie. Tentoraz Newcastle v dňoch 4. až 10. decembra zamieri do hlavného mesta Rijádu. Dôvodom cesty je okrem stmelenia tímu a tréningov v teplom počasí aj to, že na tréningovom ihrisku, ktoré sa rekonštruuje, sa musia dokončiť podstatné stavebné práce. Časť Benton Centre je v podstate staveniskom a vďaka tomu, že hráči odcestujú na dovolenku a potom na niekoľko týždňov na tréningový kemp, sa môže dosiahnuť významný pokrok. Rekonštrukcia bude dokončená v prvej polovici roka 2023.

Newcastle má naplánované tri priateľské zápasy, vrátane stretnutí so zámorskými súpermi a tímom Championship, hoci verejne potvrdil len dva z nich, a to 8. decembra proti saudskoarabskému majstrovi Pro League Al-Hilal a 17. decembra proti Rayo Vallecano v St James' Parku.


Prečítajte si tiež