Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Nottingham Forest

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Nottingham Forest

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 3

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Pod očakávaniami, ale nie o veľa. Po letných nákupoch za 150 miliónov libier mali niektorí v klube vyššie ambície, ale reálne boli vždy boje o zachovanie si statusu v anglickej Premier League. Forest sa pred prestávkou pred majstrovstvami sveta nachádzajú na osemnástej priečke, ale kluby nad nimi sú stále na dosah. Je tu výborná šanca zabezpečiť si prežitie medzi elitou a dosiahnutie tohto cieľa by znamenalo absolútny úspech. 

Najvýraznejší okamih sezóny?

Víťazstvo nad Crystal Palace bolo skvelé, ale výhra 1:0 nad Liverpoolom naznačila, že výrazne obmenené mužstvo sa začína rozbiehať. Forest mal šťastie pri bránení vyložených šancí - Virgil van Dijk pravdepodobne za celú svoju kariéru nezahodí toľko príležitostí v jednom zápase. Ale Forest si vytvoril aj dosť šancí na to, aby sám skóroval viac. Toto rozhodne nebolo šťastné víťazstvo. Bolo zaslúžené. Hráči hrali s veľkým tímovým duchom, súdržnosťou a dobrou organizáciou hry. Body získané s Liverpoolom môžu byť ešte veľmi dôležité.

Najhorší okamih sezóny?

Bolo by ľahké povedať, že porážka 6:0 s Manchestrom City, ale tá bola spôsobená skôr brilantnosťou domáceho celku. V porovnaní s futbalom v Championship to bolo ako sledovať iný šport. Najhorším výkonom Forest bola prehra 4:0 na pôde rivala z East Midlands Leicesteru City. Bola však aj zlomovým bodom, pretože práve vtedy si tréner Cooper uvedomil, že obranná formácia musí viac zabrať.

Hráčom roka je zatiaľ...

Ryan Yates. Spomedzi všetkých nových posíl bol tento dlhoročný záložník najkonzistentnejším a najspoľahlivejším hráčom v radoch Forest. Yates, ktorý hral na všetkých štyroch úrovniach pod najvyššou súťažou, sa chopil svojej príležitosti v Premier League s typickým odhodlaním. Čestnú zmienku si zaslúži aj Neco Williams, ktorý bol slušný na oboch stranách ihriska.  

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Jesse Lingard. Vo Forest sa mu zatiaľ nedarí. Veľké meno s veľkým platom vždy prinášalo veľké očakávania. Ale ešte nie je neskoro, ak Cooper dokáže prísť na spôsob, ako využiť Lingarda a Morgana Gibbs-Whitea v jednom tíme.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Remo Freuler (Švajčiarsko), Wayne Hennessey, Neco Williams, Brennan Johnson (všetci Wales), Cheikhou Kouyate (Senegal), Richie Laryea (Kanada)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Mnohí hráči Nottinghamu Forest minulú sobotu večer nastúpili do lietadiel, aby odišli na dovolenku alebo sa pripojili k svojim reprezentačným tímom pred majstrovstvami sveta.

Tí, ktorí neodcestovali do Kataru, dostali po psychicky a fyzicky náročnom začiatku v Premier League voľno. Počas prestávky však Forest odohrá niekoľko priateľských zápasov vrátane zápasu pri príležitosti stého výročia založenia štadióna Mestalla vo Valencii. Forest bol prvým európskym klubom, ktorý navštívil Mestallu v oficiálnom zápase - v septembri 1961 v rámci Fairs Cup-u. 

V Španielsku bude mať Forest krátky tréningový kemp počas ktorého odohrá jeden prípravný duel v piatok 16. decembra. Meno súpera ešte nepoznáme.

Klub tiež dokončuje plány ďalšieho tréningového kempu, ktorý by sa mal konať v Aténach, v sídle sesterského klubu Olympiakos, s ktorým sa stretne v priateľskom zápase 10. decembra.


Prečítajte si tiež