Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Southampton

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Southampton

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 4

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Southampton bol nekonzistentný, získal body proti Arsenalu a Chelsea, ale proti tímom v jeho váhovej kategórii sa mu to nepodarilo. Čo je veľmi nepríjemné, svätci odohrali až osem zápasov s klubmi zo spodnej desiatky ligovej tabuľky, pričom vyhrali len dvakrát. Aj preto nie je prekvapením, že Ralph Hasenhuttl už nie je v klube.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Víťazstvo 3:1 doma nad Chelsea. Aj keď sa ukázalo, že to bol falošný úsvit, Southampton znovu aspoň na chvíľu našiel svoje staré ja. Hráči vsoko napádali a nedali hráčom Chelsea v strede poľa dýchať. Tento výkon sa zhodoval s najlepším výkonom kapitána Jamesa Ward-Prowsea v tejto sezóne, ktorý zohral kľúčovú úlohu pri víťaznom góle Adama Armstronga a vychutnával si svoju rolu na poste desiatky.

Najhorší okamih sezóny?

Pokiaľ ide o totálne slabý výkon - Southampton má totiž tendenciu polarizovať medzi polčasmi - bol to zápas s Aston Villou. Prehra 1:0, za ktorú si oba tímy nezaslúžili získať vôbec nič. Hráč Villans John McGinn dokonca povedal, že keby to sledoval v televízii, určite by ju vypol. Bolo to až také zlé.

Hráčom roka je zatiaľ...

Keby Romeo Lavia nevynechal veľkú časť doterajšej sezóny, bol by to on. Takže to musí byť Romain Perraud. Francúz hrá s nasadením, behá hore-dole po ľavom krídle a je robustný v defenzíve. A v tíme, ktorému veľmi chýba akákoľvek gólová hrozba, sú jeho dva góly a dve asistencie veľmi pôsobivým výsledkom.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Adam Armstrong strelil v tejto sezóne jeden gól a jeho problémy s adaptáciou na najvyššiu súťaž ešte zhoršuje celková gólová produkcia tímu. Je nevyhnutné, aby na seba prevzal oveľa väčšiu zodpovednosť. Ward-Prowse musí po vlažnom štarte do sezóny, ktorý ho vyradil už z druhého veľkého turnaja po sebe, získať späť pohodu z minulej sezóny.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Armel Bella-Kotchap (Nemecko), Mohammed Salisu (Ghana)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Southampton mal počas Majstrovstiev sveta v Katare odcestovať do Miami na tréningový kemp v teplom počasí. Bývalý manažér Ralph Hasenhuttl schválil túto cestu, ale jeho prepustenie znamená, že cesta je vo vzduchu kvôli vymenovaniu Nathana Jonesa a tiež žiadnym naplánovaným zápasom v Spojených štátoch. 

Po prehre Southamptonu v Liverpoole (3:1) Jones potvrdil, že Southampton odohrá počas prestávky priateľské zápasy, a nevylúčil ani kemp mimo Staplewoodu, buď v Miami, alebo niekde bližšie k domovu. Hráči budú mať jeden alebo dva týždne voľna, potom sa vrátia do tréningového procesu.


Prečítajte si tiež