Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Wolverhampton Wanderers

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Wolverhampton

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 5

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Je ťažké presne určiť, aké boli očakávania na Molineux Stadium na začiatku sezóny, ale doterajší výsledok je taký zlý - Wolves budú počas ligovej prestávky okupovať poslednú priečku ligovej tabuľky - že pravdepodobne nesplnil absolútne žiadne očakávanie.

Od začiatku bolo jasné, že mužstvo je nevyvážené, ale strata Raula Jimeneza a letnej posily Sašu Kalajdžiča pre zranenia, túto nerovnováhu ešte znásobili a vlkom veľmi skomplikovali sezónu. Chronický nedostatok gólov sa prejavuje počas celej sezóny, ale v poslednom čase sa ešte znásobil tým, že tím inkasoval viacero lacných gólov.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Je skutočne ťažké spomenúť si na zápas, ktorý by z pohľadu Wolves vyčnieval nad ostatnými, vzhľadom na to, že dva zápasy, ktoré vyhrali, doma proti Southamptonu a Nottinghamu Forest, boli skôr ťažko vybojované ako jednoznačné triumfy. Keď sa však pozrieme späť na začiatok sezóny, tak úvodný duel v Leedsi bol (aj napriek konečnej prehre) pravdepodobne tak dobrý, ako sa len dalo, aj vzhľadom na nedostatočnú hĺbku kádra.

Najhorší okamih sezóny?

Jednoduchou odpoveďou by bola domáca prehra 0:4 s Leicesterom, ktorá sa z hľadiska výsledku javila ako najväčší prepadák v ére Fosunu v klube. Ale to by bolo príliš zjednodušené. Na očakávané góly počas tohto duelu by totiž vlci Leicester porazili 2,12 ku 0,89. Z toho je vidieť, že tím Steva Davisa urobil veľa vecí správne, ale doplatil na slabé zakončenie a nedostatok intenzity pri bránení okolo vlastnej šestnástky. Navyše Youri Tielemans strelil zázračný gól.

Zmätočná a rozháraná prehra 2:0 na pôde West Hamu United, ktorá zároveň znamenala koniec vlády Bruna Lageho v klube, bola pre Wolves oveľa znepokojivejším vystúpením.

Hráčom roka je zatiaľ...

Ruben Neves, jednoducho a jasne. V slabom tíme bol kapitán úžasný. Pravdepodobne muž zápasu v každom stretnutí, ktoré odohral.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Rekordná posila sezóny Matheus Nunes ukázal mnoho zábleskov talentu a atletickej zručnosti, ale kvalitu musí ukazovať počas celých duelov a nie iba v niektorých fázach zápasov. Nový manažér Julen Lopetegui od neho jednoznačne potrebuje viac.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Matheus Nunes, Ruben Neves, Jose Sa (všetci Portugalsko), Hwang Hee-chan (Južná Kórea), Raul Jimenez (Mexiko)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Ligová prestávka je pre Wolves pravdepodobne dôležitejšia ako pre ktorýkoľvek iný klub v Premier League, keďže nový tréner Julen Lopetegui sa ujal kormidla až po poslednom ligovom zápase s Arsenalom.

Na prácu so všetkými hráčmi si však bude musieť počkať viac ako týždeň, keďže všetci odcestovali ihneď po sobotňajšom poslednom zápase pred prestávkou.

Hráči, ktorí necestujú na šampionát, sa vrátia približne o 10 dní, aby sa prvýkrát stretli s Lopeteguim a jeho realizačným tímom. Hráči z Majstrovstiev sveta sa vrátia v rôznych fázach odteraz až do Vianoc v závislosti od toho, ako sa im bude v Katare dariť.

V polovici ligovej prestávky strávi Lopetegui a jeho hráči týždeň v blízkosti Marbelly na tréningovom kempe v teplom počasí, kde sa budú pripravovať na návrat ligovej sezóny. Veria, že sa im v Španielsku podarí zorganizovať aspoň jedno priateľské stretnutie.