Polročné vysvedčenia klubov Premier League: West Ham

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: West Ham

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 4

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Výkony West Hamu v Premier League boli jednoznačne pod očakávaniami. Klub by sa mal pohybovať vo vyšších poschodiach tabuľky. V realite sa však nachádza jeden bod nad zostupovou trojicou. Jediným náznakom povzbudenia boli ich výkony v Európskej lige. West Ham bez problémov postúpil do vyraďovacej časti súťaže, keď obsadil prvú priečku vo svojej skupine. Je to súťaž, ktorú by kladivári reálne mohli vyhrať. A zrejme už aj jediná príležitosť, ako si v budúcej sezóne zabezpečiť pôsobenie v európskych pohároch.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Pri ligových víťazstvách proti Aston Ville, Fulhamu a Bournemouthu sme nezaznamenali žiadne výrazné výkony. Čestné uznanie si zaslúži výhra 2:0 proti Wolverhamptonu. Najpôsobivejším výkonom bolo víťazstvo 3:0 vonku proti rumunskému klubu FCSB, v ktorom debutovali hráči akadémie Divin Mubama a Ollie Scarles.

Najhorší okamih sezóny?

Za najhoršiu treba považovať prehru s Blackburnom Rovers v treťom kole Carabao Cup-u. Hoci David Moyes urobil niekoľko zmien, tím, ktorý postavil, bol dostatočne dobrý na to, aby postúpil do ďalšieho kola. Aby toho nebolo málo, tím z druholigovej Championship postavil do hry iba svojich náhradníkov.

Hráčom roka je zatiaľ...

Napriek zatiaľ chabej sezóne, vyberieme z kádra kladivárov až dvoch hráčov. Declan Rice je jasná voľba pre jeho vodcovstvo a to, že je často najlepším hráčom týždeň čo týždeň. Ale Said Benrahma si zaslúži osobitnú zmienku. Alžírčan je v tejto sezóne jedným z najlepších hráčov West Hamu, keď v 21 vystúpeniach strelil štyri góly. Ak si udrží svoju formu, bude môcť vyzvať Ricea na súboj o ocenenie za najlepšieho hráča roka West Hamu.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Všetci: od manažéra, cez nové posily, hráčov, ktorí sú z formy až po Moyesov personál. Okrem manažérovej budúcnosti sú tu aj ďalšie naliehavé problémy, ako napríklad nedostatočné ohrozenie súperovej brány pri štandardkách a málo vsietených gólov. Väčšina nových posíl West Hamu sa musí po prestávke zlepšiť. Thilo Kehrer sa musí vyvarovať chýb, Lucas Paqueta musí byť rozvážnejší na lopte a Gianluca Scamacca musí nájsť spôsob, ako byť efektívny vo finálnej tretine. Toto trio ukázalo sľubné náznaky, ale po prestávke ich musí predvádzať oveľa dôslednejšie.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Lucas Paqueta (Brazília), Alphonse Areola (Francúzsko), Nayef Aguerd (Maroko), Thilo Kehrer (Nemecko), Declan Rice (Anglicko)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Hráči kádra Davida Moyesa, ktorí si nezahrajú na šampionáte, pôjdu na dovolenky a do tréningového procesu sa vrátia až 1. decembra. V súčasnosti sa neplánuje, že by hráči po návrate absolvovali tréningový kemp v zahraničí.

Odohrajú sa však priateľské zápasy - najprv 6. decembra proti tímu League One Cambridge United a potom 17. decembra proti Fulhamu na Craven Cottage.


Prečítajte si tiež