Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Everton

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Everton

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 3-

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Reálne to vždy mala byť prechodná sezóna a neobávať sa zostupu bolo rozumným cieľom po traume z minulého obdobia. Niektoré veľmi dobré výkony vzbudili očakávania umiestnenia v prvej desiatke alebo vyššie, ale to sa teraz zdá byť ako fantázia, vzhľadom na nedostatky v záverečnej tretine ihriska a dve hrozné porážky v Bournemouthe v priebehu jedného týždňa - jedna v Ligovom pohári a jedna v lige.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Triumf 3:0 nad Crystal Palace sa zdal byť svetlejším náznakom budúcnosti. Ukážka toho, aký by Lampardov futbal mohol byť, keď všetko klapne. Dobrá hra smerom dopredu, kvalitne takticky zvládnutý duel, lopta sa rýchlo presúvala z nohy na nohu a hráči si dokázali vytvárať i využívať svoje šance.

Najhorší okamih sezóny?

Prehra s Newcastlom po veľmi nevýraznom výkone i domáca prehra s Leicesterom. Everton sa nedokázal vyrovnať s kreativitou a energiou hostí. V Goodison Parku to bol veľmi pochmúrny spôsob, ako sa rozlúčiť s domácimi fanúšikmi pred dlhou prestávkou. Ešte horšie to bolo v Bournemouthe, kde porážka 3:0 bola predohrou k nahnevaným scénam medzi hráčmi a fanúšikmi po záverečnom hvizde.

Hráčom roka je zatiaľ...

Amadou Onana ukázal, prečo sa Everton v lete tak usilovne snažil o jeho podpis, a je pravdepodobné, že od tohto stredopoliara toho ešte veľa uvidíme. Musí sa však ešte lepšie zžiť so svojimi novými spoluhráčmi.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Anthony Gordon začal sezónu v pôsobivej forme po tom, čo sa mu nepodarilo prestúpiť do Chelsea. V zápasoch proti Brentfordu a Leedsu ukázal, prečo bol spájaný s klubom zo západného Londýna. Odvtedy však jeho úroveň hry klesla a góly i asistencie už nepribúdali. Zmizli tak aj jeho šance zahrať si na majstrovstvách sveta v Katare.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Jordan Pickford (Anglicko), Amadou Onana (Belgicko), Conor Coady (Anglicko), Idrissa Gueye (Senegal)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Everton tento týždeň odcestuje do Austrálie, kde sa zúčastní turnaja Sydney Super Cup. Tí, ktorí si nezahrajú na majstrovstvách sveta, odohrajú v nedeľu 20. novembra zápasy proti škótskemu majstrovi Celticu a o tri dni neskôr proti účastníkovi A-League Western Sydney Wanderers

Potom bude mať mužstvo voľno a vráti sa k tréningovému procesu pred začiatkom Premier League na Boxing Day. 

Manažér Frank Lampard prezradil, že súčasný plán je odohrať sériu ďalších priateľských zápasov, pravdepodobne za zatvorenými dverami, ešte pred úvodným zápasom doma s Wolves.


Prečítajte si tiež