Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Aston Villa

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Aston Villa

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 3

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Pod očakávaniami. To je dôvod, prečo Villa musela už druhú sezónu po sebe meniť manažéra v októbri a novembri. Toto mala byť sezóna, v ktorej sa Villans výrazne priblížia k prvej sedmičke. Fanúšikovia veria, že Unai Emery to teraz dokáže a prvé náznaky sú sľubné.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Víťazstvo nad Manchestrom United 3:1 doma v prvom zápase pod Emeryho vedením. Spôsob, akým bola Villa nastavená na rozoberanie presingu United, a ľahkosť, s akou sa dočkala víťazstva - prvého svojho druhu vo Villa Parku od roku 1995 - boli veľmi pôsobivé. Víťazstvo 4:0 nad Brentfordom s Aaronom Danksom v dočasnom vedení vytvorilo dobrý základ, ale víťazstvo nad United bolo niečo špeciálne.

Najhorší okamih sezóny?

Prehra 0:3 vonku s Fulhamom. Všetko na tom smrdelo. Od nastavenia tímu až po nesprávnu červenú kartu pre Douglasa Luiza a potom spôsob, akým Villa vybuchla. Nikto na Craven Cottage v ten večer nečakal takú zdrvujúcu porážku. Spôsob, akým priaznivci Villy vyprevadili Stevena Gerrarda, bol veľmi nevhodný. Navyše, bývalý hráč Liverpoolu, prišiel po zápase o svoju manažérsku pozíciu.

Hráčom roka je zatiaľ...

Tyrone Mings. Jeho chyba proti Chelsea, ktorá umožnila Masonovi Mountovi skórovať, bola sklamaním. Mings hovorí, že sa hodnotí podľa toho, ako zvláda dôležité momenty z zápasoch. V tomto prípade sa mu to nepodarilo, ale okrem uvedenej chyby je jeho forma dobrá. Občas podržal obranu a v prvom zápase Emeryho ukázal, aký dôležitý môže byť ako stredopoliar hrajúci s loptou, ktorého úlohou je zakladať útoky.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Ako jednotlivci čelia najväčším skúškam Philippe Coutinho (ak je fit) a John McGinn po pomalom štarte do sezóny. Ale celý tím Villans sa musí prebrať. Je to draho poskladaný tím a Emery už hovoril o hľadaní konzistencie. Víťazstvo v Brightone naznačuje, že by to mohlo klapnúť. Určite pomôže aj to, že na tréningovom ihrisku teraz budú mať nejaký čas na realizáciu zmien pod vedením nového manažéra.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Leander Dendoncker (Belgicko), Jan Bednarek, Matty Cash (obaja Poľsko), Emiliano Martinez (Argentína)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Hráči, ktorí necestujú na majstrovstvá sveta, dostanú 10 dní voľna pred začiatkom kola priateľských zápasov. Jeden zo zápasov je už naplánovaný na 30. novembra proti Cardiff City

Villa potom začiatkom decembra odletí do Dubaja na tréningový kemp v teplom počasí. Cieľom je, aby Unai Emery získal viac času s hráčmi na tréningovom ihrisku, ale aj aby ich lepšie spoznal v prostredí mimo Bodymoor Heath. Diskutuje sa aj o priateľských zápasoch v Spojených arabských emirátoch, pričom jeden zápas už bol dohodnutý proti Brightonu, ktorý je ubytovaný v rovnakom letovisku.

Villa má naplánovaný aj priateľský zápas proti Emeryho bývalému klubu Villarrealu, ktorý sa uskutoční 15. decembra pred Boxing Day, kedy sa Premier League vracia.

Prečítajte si tiež