Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Leeds

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Leeds

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 3

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Určite pod očakávaniami klubu. Je otázne, koľko diváci od tejto sezóny očakávali - nie každý bol presvedčený, že model na Elland Road bude fungovať - ale predseda predstavenstva klubu Andrea Radrizzani pred prvým výkopom sezóny povedal, že ďalší boj o zostup je "nemožný". Keď sa na to pozrieme teraz, znie to ako pokúšanie osudu. Napriek tomu môžu byť radi, že do prestávky vstúpia mimo spodnej trojky, pretože ešte pred niekoľkými týždňami existovalo vážne riziko, že toto medzisezónne obdobie strávia na zostupovej pozícii.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Anfield. Dalo by sa povedať, že Leeds skutočne hral lepšie proti Chelsea aj Arsenalu, ale Liverpool je na jeho štadióne takmer nemožné poraziť. Vzhľadom na to, v akej forme sa Leeds nachádzal, bolo obrovskou zásluhou Jesseho Marscha a jeho hráčov, že našli spôsob, ako z tohto zápasu napokon vydolovať víťazstvo. Tím to veľmi potreboval a nikto to nečakal. Môžu to byť veľmi dôležité body pri konečnom účtovaní tejto sezóny.

Najhorší okamih sezóny?

Leicester vonku. V žiadnom prípade to nebol jediný zápas, v ktorom Leeds neuspel, ale prišlo to po strhujúcom výkone proti Arsenalu a bolo to proti tímu, ktorý bol v tom čase na dne ligovej tabuľky. V tomto zápase sme videli drobné nedostatky a momenty, ktoré mohli zvrátiť zápas v prospech Leedsu, ale obrana bola hrozná. Leeds v okamihu prehrával 2:0 a reakcia hostí hovorila za všetko.

Hráčom roka je zatiaľ...

V skutočnosti je tu niekoľko hráčov, ktorí napriek výsledkom tímu hrali veľmi dobre. Robin Koch je jedným z nich a Tyler Adams ďalším. Keď Brenden Aaronson odovzdá na ihrisku maximum, tak tiež patrí do skupiny veľmi kvalitných hráčov. Ale najväčšou hviezdou je brankár Illan Meslier. Rozvážnejší, spoľahlivejší pri základných činnostiach, rastúca osobnosť. Je jednoducho stále lepší a lepší.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Určite manažér Marsch, ale treba povedať, že v období obrovského tlaku prišiel s veľkými výsledkami. Opäť však do tejto kategórie patrí Patrick Bamford. Bude mať za sebou kalendárny rok bez streleného gólu. Je to už takmer 18 mesiacov, čo naposledy odohral celých 90 minút. Zdá sa, že Leeds sa na neho vpredu môže spoliehať čoraz menej.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Rasmus Kristensen (Dánsko), Brenden Aaronson, Tyler Adams (obaja USA)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Ešte pred niekoľkými týždňami bolo v pláne Leedsu United dať svojim hráčom, ktorí nehrali na majstrovstvách sveta, dva týždne voľna a potom sa vydať na turné do San Francisca, teda do mesta svojho menšinového akcionára, spoločnosti 49ers Enterprises.

Potom však prišli porážky s Leicesterom City a Fulhamom, čo malo za následok zvýšenie tlaku, a ich zámery sa takmer zo dňa na deň zmenili. Zo štrnástich dní voľna sa stal týždeň voľna, po ktorom nasledoval týždeň individuálnych tréningových plánov. Mužstvo sa opäť zíde na hromadnom tréningu 28. novembra. Jesse Marsch má stráviť veľmi krátky čas voľna v Peru, kde navštívi svadbu svojho kamaráta.

Pokiaľ ide o priateľské zápasy, klub hovoril o tom, že pred pokračovaním sezóny Premier League 28. decembra proti Manchestru City odohrá tri. Jeden z týchto zápasov bude 16. decembra proti Realu Sociedad na Elland Road. Diskutuje sa aj o tréningu a zápase v Španielsku, hoci tento výjazd ešte nebol potvrdený.

Leeds mohol mať na majstrovstvách sveta množstvo hráčov, ale nakoniec boli vybraní len traja hráči. To znamená, že Marsch bude mať počas prestávky k dispozícii väčšinu kádra.


Prečítajte si tiež