Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Brighton

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Brighton

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 1-

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Jednoznačne nad. Čajky museli nečakane zmeniť manažéra a navyše prišli o niektorých hráčov. Absorbovať odchody Grahama Pottera a španielskeho obrancu Marca Cucurellu a byť stále na siedmej priečke po 13 odohraných zápasoch (vrátane šiestich víťazstiev) je odrazom progresívneho klubu s jasnou identitou a zdravou štruktúrou. Úroveň výkonnosti hráčov zostala vysoká aj pod vedením Potterovho talianskeho nástupcu Roberta De Zerbiho. A to aj napriek sklamaniu z prehry z posledného duelu pred prestávkou s Aston Villou.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Viete, že veci idú dobre, ak vyhráte 2:1 nad Manchestrom United, uhráte remízu 3:3 na ihrisku Liverpoolu a zdemolujete Leicester 5:2. Avšak zničenie Chelsea, ktorú vedie váš bývalý manažér (a ktoré prinieslo prvé víťazstvo De Zerbiho na lavičke čajok), bude žiť v pamäti fanúšikov ešte dlho po tejto sezóne.

Najhorší okamih sezóny?

Prvá prehra 2:1 na ihrisku Fulhamu prevýšila prehru 2:0 na ihrisku Brentfordu. V druhom prípade je navyše výsledok zavádzajúci. V Craven Cottage tím neodohral dobrý zápas a hlavne nedokázal ustrážiť Aleksandara Mitrovica.

Hráčom roka je zatiaľ...

Nie je to jednoduchá voľba, pretože viacerí hráči hrali výborne. Ospravedlňujeme sa trojici Leandro Trossard, Alexis Mac Allister a Moises Caicedo, ale ocenenie ide dôslednému Pascalovi Grossovi. Päť gólov zo stredu poľa (a z pozície pravého obrancu) pre skvelého Nemca, ktorý do klubu prišiel v roku 2017 za 3 milióny libier. Jednoducho skvelá kúpa.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Grossov krajan Deniz Undav prišiel do Brightonu v januári z belgického klubu Union Saint-Gilloise za dvojnásobne vyššiu čiastku. Je pravda, že na útočníka sú to stále veľmi nízke náklady, ale Pottera na tréningu nepresvedčil a zatiaľ nepresvedčil ani nového manažéra De Zerbiho. Na Premier League je to stále málo.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Kauro Mitoma (Japonsko), Leandro Trossard (Belgicko), Robert Sanchez (Španielsko), Alexis Mac Allister (Argentína), Tariq Lamptey (Ghana), Pervis Estupinan, Moises Caicedo, Jeremy Sarmiento (všetci Ekvádor)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Hráči, ktorí nie sú na majstrovstvách sveta, dostali voľno do pondelka 28. novembra, kedy sa vrátia k tréningu. Zúžený káder Roberta De Zerbiho sa preskupí na tréningový týždeň v teplom počasí v Dubaji začiatkom decembra, ktorého súčasťou bude minimálne jeden priateľský zápas.

Brighton využije prestávku aj na drobné úpravy štadióna Amex. Medzi projekty patrí aj príprava nových prevádzok s jedlom, nápojmi a zábavou mimo štadióna.

Prečítajte si tiež