Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Crystal Palace

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Crystal Palace

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 2-

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Pravdupovediac, pocity sú zmiešané. Domáca forma Palace je impozantná, prehral len v úvodný deň proti Arsenalu a v poslednej minúte proti Chelsea, keď sa presadil hráč roka minulej sezóny Conor Gallagher, ktorý sa po sezóne vrátil k modrým. Ale mimo domova je situácia opačná. Manažér Patrick Vieira tvrdí, že jeho tím "bojoval" v každom zápase okrem vysokej prehry 0:3 s Evertonom, ale okrem víťazstva 2:1 nad West Hamom orly ešte nedominovali v zápase počas 90 minút a v poslednom kole pred pauzou zaostávali aj v Nottinghame.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Víťazstvo na pôde West Hamu bolo doteraz najdominantnejším výkonom Palace. Útočné kvarteto Wilfried Zaha, Michael Olise, Eberechi Eze a Jordan Ayew skvele kombinovalo a víťazstvo v poslednej minúte bolo zaslúžené.

Najhorší okamih sezóny?

Prehra s Evertonom bola bolestivá. Palace chýbala intenzita, nasadenie, energia, odhodlanie a kvalita. Bez Cheicka Doucoureho, ktorý chýbal pre zranenie, nemali orly dostatočnú kvalitu v strede poľa. Vieirov názor na to, čo sa pokazilo? Absolútne všetko.

Hráčom roka je zatiaľ...

Wilfried Zaha. So šiestimi gólmi z 12 zápasov v tejto sezóne sa blíži k sto streleným gólom v drese orlov. Jeho prínos je však opäť kľúčový, aj keď na City Ground nepremenil rozhodujúcu penaltu.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Víťazný gól v poslednej minúte na pôde West Hamu, bol pre Oliseho veľmi potrebný. Devätnásťročný mladík si ešte musí vybojovať pravidelné miesto v základnej zostave, ale v zápase ukázal veľkú všestrannosť. Keď hrá, musí ovplyvňovať zápasy gólmi a asistenciami. Arsene Wenger, ktorý mu povedal, že musí dávať viac gólov, je múdra hlava, ktorú treba počúvať. 

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Joachim Andersen (Dánsko), Jordan Ayew (Ghana)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Patrick Vieira dal svojim hráčom počas prestávky voľno, ale neskôr pocestujú do Turecka na priateľský zápas s Neapolom a v Selhurst Parku budú hostiť Botafogo. Brazílsky tím, ktorý vlastní John Textor, riaditeľ a generálny partner Palace, sa na cestu vydá v sobotu 3. decembra. Palace tiež rokuje o usporiadaní domáceho priateľského zápasu so španielskym tímom Real Valladolid neskôr v decembri.

Zranení hráči, vrátane Jamesa McArthura, Nathana Fergusona, Chrisa Richardsa a Jacka Butlanda, budú súčasťou tímu, ktorý sa chystá do zahraničia, keďže Vieira sa snaží pracovať na niektorých problémoch, ktoré ho znepokojujú, vrátane nedostatočnej produktivity.

„Hráči budú mať pár týždňov voľna a potom menšiu predsezónnu prípravu pred zápasom s Fulhamom (na Boxing Day),“ povedal Vieira. „Bude to naozaj dôležité. Preto privedieme všetkých, dokonca aj zranených hráčov. Je dôležité, aby sme spolu strávili čas a ešte viac zašli do taktických detailov, aby sme sa ako tím zlepšili.“

Prečítajte si tiež