Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Manchester United

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Manchester United

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 2-

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Počas prvých mesiacov pôsobenia Erika ten Haga vo funkcii podával tím približne rovnaké výkony. Cieľom United je skončiť v prvej štvorke a získať nejakú trofej, ale tím je stále v štádiu vývoja a má niekoľko slabých miest v kádri. Ten Hag už musel raz zatiahnuť ručnú brzdu čo sa týka jeho trénerských princípov, ale získal súhlas väčšiny hráčov i fanúšikov. Existuje presvedčenie, že je tým správnym mužom pre túto prácu a má plán, ktorý sa nakoniec osvedčí.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Úporné víťazstvo 2:1 doma nad veľkým rivalom z Liverpoolu bolo prvým krokom v procese Ten Haga. Bolo to však októbrové víťazstvo United 2:0 nad Spurs, ktoré ukázalo potenciál manažérovej vízie pre klub. Komplexné víťazstvo nad súperom z prvej štvorky. 

Najhorší okamih sezóny?

Porážka United s Brentfordom v pomere 4:0 spôsobila, že mnohí pozorovatelia považovali Ten Haga za "Franka de Boera MK 2". Trestuhodný výsledok, ktorý našťastie prinútil manažéra United zaujať pragmatickejší prístup k ďalším zápasom. 

Hráčom roka je zatiaľ...

Lisandro Martinez. Po počiatočných (nezmyselných) diskusiách o jeho výške sa ukázalo, že tento Argentínčan je jedným z najlepších stredných obrancov v lige, ktorý sa (mimo iné) môže pochváliť nekompromisnými zákrokmi a úžasnou rozohrávkou. Je príznačné, že doteraz všetky ocenenia hráča zápasu United získal hráč, ktorý podpísal zmluvu až pod vedením Ten Haga. 

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Jadon Sancho začal sezónu 2022/23 s tým, že sa musí presadiť na ľavom krídle, aby si vybojoval miesto v zostave pre majstrovstvá sveta v Anglicku. Gól proti Liverpoolu naznačil jeho talent, ale 22-ročný hráč stále na Old Trafford naplno nenaplnil svoj potenciál. Ak má tento krídelník potvrdiť svoju cenu 73 miliónov libier, blíži sa čas zlomu. 

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Antony, Casemiro, Fred (všetci Brazília), Christian Eriksen (Dánsko), Raphael Varane (Francúzsko), Harry Maguire, Luke Shaw, Marcus Rashford (všetci Anglicko), Diogo Dalot, Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo (všetci Portugalsko), Facundo Pellistri (Uruguaj), Tyrell Malacia (Holandsko), Lisandro Martinez (Argentína)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Manchester United odletí do Andalúzie na týždňové sústredenie v teplom počasí, kde sa v stredu 7. decembra stretne najprv s klubom Cadiz CF a potom v sobotu 10. decembra na Estadio Benito Villamarin v Seville odohrá druhý priateľský zápas proti Realu Betis.

Kemp poskytne Erikovi ten Hagovi príležitosť úzko spolupracovať s viacerými odchovancami akadémie a okrajovými hráčmi jeho tímu. Medzi tými, ktorí by mohli posilniť svoje šance v United pred otvorením januárového prestupového obdobia, sú aj krajní obrancovia Brandon Williams a Aaron Wan-Bissaka.

„Počas týchto šiestich týždňov im musíme poskytnúť kvalitný program, aby si udržali správnu úroveň kondície, ale aj správnu formu. Takže tu (v Carringtone) budeme trénovať týždeň, teda osem alebo deväť dní, a potom budeme mať krátku prestávku. Potom na jeden týždeň pôjdeme do Španielska na tréningový kemp,“ povedal manažér United.


Prečítajte si tiež