Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Manchester City

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Manchester City

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 1-

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Je zvláštne, že vzhľadom na vysoké štandardy City, belasí pravdepodobne prevyšujú očakávania, pokiaľ ide o ich umiestnenie - blízko vrcholu Premier League a na vrchole ich skupiny Ligy majstrov. Odhliadnuc od Erlinga Haalanda sa nám zdá, že mnohým hráčom to v tejto sezóne zatiaľ úplne nesadlo. Phil Foden podával nevyrovnané výkony, Jack Grealish sa výrazne nepresadil a dokonca aj Kevin De Bruyne dostal od Pepa Guardiolu pokyn, aby sa viac snažil - a to sa mu v poslednom čase darí. Takže áno, City si zatiaľ počínajú veľmi dobre a sú v podstate presne tam, kde chcú byť, ale ešte musia zaradiť o jeden rýchlostný stupeň vyššie.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Víťazstvo 6:3 nad Manchesterom United vyniká, ale možno viac prvých približne 60 minút. Druhý kandidát je možno menej zrejmý: výhra 2:1 s desiatimi mužmi proti Fulhamu. Belasí predviedli úžasný výkon.

Najhorší okamih sezóny?

Nebolo ich veľa, ale zápas s Brentfordom bol určite najhorším výsledkom sezóny a jedným z tých dní, keď sa nič nepodarilo. Bolo tu ešte niekoľko nevydarených výkonov. Vonku na ihrisku Aston Villy neboli City v žiadnom prípade hrozní, ale Villans hrali dobre a zo strany belasých to nebolo celkom ono. Ani proti Liverpoolu to nebolo ideálne. Od City sa v tomto zápase čakalo viac, ale Kloppovi zverenci budú mať vždy kvalitu a na takýto veľký zápas nájdu aj dostatok energie.

Hráčom roka je zatiaľ...

Haaland. Naozaj to musíme ďalej vysvetľovať?

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Grealish. Prvá sezóna je pre nových hráčov v City náročná, špeciálne pre ofenzívnych hráčov. Bolo spravodlivé poskytnúť Grealishovi rovnaký priestor na rozohranie ako takým hráčom ako Leroy Sane, Bernardo Silva, Riyad Mahrez a ďalším. Napriek niekoľkým výkvetom v septembri sa však Grealish nerozbehol tak, ako sa očakávalo. Robí pre tím veľa dobrých vecí, ktoré Guardiola skutočne potrebuje a oceňuje, ale nikto nepopiera - ani Guardiola a Grealish - že by toho malo byť viac.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Manuel Akanji (Švajčiarsko), Ederson (Brazília), Kevin De Bruyne (Belgicko), Ilkay Gundogan (Nemecko), John Stones, Kyle Walker, Kalvin Phillips, Phil Foden, Jack Grealish (všetci Anglicko), Joao Cancelo, Ruben Dias, Bernardo Silva (všetci Portugalsko), Nathan Ake (Holandsko), Aymeric Laporte a Rodri (obaja Španielsko), Julian Alvarez (Argentína)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Žiadny klub Premier League nemá na majstrovstvách sveta viac hráčov ako City, takže Pep Guardiola bude manažérom, ktorý bude dianie v Katare sledovať s najväčším napätím. Tí členovia tímu, ktorí sa nezúčastnili turnaja, dostali dvojtýždňovú dovolenku a potom sa opäť zídu na týždňovom tréningovom kempe v teplom počasí v Abú Zabí.

Útočník Erling Haaland sa bude môcť hlásiť neskôr ako jeho spoluhráči, pretože nastúpil na jeden z dvoch medzinárodných priateľských zápasov, ktoré malo Nórsko už dlhšie naplánované.

Hráčom, ktorí vypadnú z majstrovstiev sveta skôr, poskytne Guardiola voľno v závislosti na tom, v ktorej fáze turnaja skončia.


Prečítajte si tiež