Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Tottenham Hotspur

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Tottenham Hotspur

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 2

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Z hľadiska výsledkov v súlade s očakávaniami. Tottenham skončil na vrchole zložitej skupiny Ligy majstrov hneď v prvom roku po návrate do súťaže. V lige majú dobrý bodový zisk (26 bodov zo 14 zápasov) a momentálne sú na štvrtom mieste, aj keď ešte neporazili iný veľký tím. Z hľadiska výkonov však možno mierne zaostávajú za očakávaniami. V posledných týždňoch si navyše vytvorili frustrujúci zvyk, že začínajú hrať až v druhom polčase. Z hľadiska ich futbalovej kvality je jednoznačne veľký priestor na zlepšenie.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Bolo tu niekoľko skvelých víťazstiev, ako napríklad Bournemouth, Leeds a Marseille. Spurs boli dobrí aj proti Southamptonu a vlastne svoju kvalitu ukázali aj proti Liverpoolu a to aj napriek tomu, že prehrali 2:1. Najvyššie zrejme musíme uviesť výhru 1:0 vonku v Brightone, aj vzhľadom na kontext, keďže tento zápas sa hral iba niekoľko dní po tragickom úmrtí kondičného trénera Giana Piera Ventroneho.

Najhorší okamih sezóny?

Prehra 2:0 v Manchestri United 19. októbra bola jedným z najhorších výkonov celej éry Antonia Conteho. United zničili Spurs a Hugo Lloris musel podať veľmi dobrý výkon, aby pre kohútov udržal aspoň prijateľné skóre. 

Hráčom roka je zatiaľ...

Musíme uviesť Harryho Kanea, ktorý má na konte už 12 gólov v Premier League a vo svete bez Erlinga Haalanda by bol na najlepšej ceste opäť získať Zlatú kopačku. Ocenenie však dávame Rodrigovi Bentancurovi, ktorý je výnimočný počas celej sezóny a v každom zápase dosahuje novú úroveň energie a kvality. Vďaka nemu funguje celý Conteho systém, ktorý kombinuje elegantný štýl s neúnavným napádaním. Svoju dôležitosť Bentancur podčiarkol dvoma gólmi, ktorými v poslednom zápase pred prestávkou vyradil z hry húževnatý Leeds. (Ešte jedna čestná zmienka pre Pierra-Emila Hojbjerga, ktorý bol konzistentný ako vždy a tiež pridal góly.)

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Son Heung-min je v najhoršej kríze od svojho príchodu do klubu, s iba tromi ligovými gólmi (všetky v jednom zápase) v tejto sezóne. Ak začne opäť skórovať, celý tím bude zrazu vyzerať lepšie. Kľúčoví obrancovia Spurs Cristian Romero a Eric Dier boli v tejto sezóne tiež nekonzistentní, s loptou aj bez nej.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Pierre-Emile Hojbjerg (Dánsko), Ivan Perišič (Chorvátsko), Richarlison (Brazília), Ben Davies (Wales), Hugo Lloris (Francúzsko), Eric Dier, Harry Kane (obaja Anglicko), Rodrigo Bentancur (Uruguaj), Pape Matar Sarr (Senegal), Cristian Romero (Argentína), Son Heung-min (Južná Kórea)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Väčšina kľúčových hráčov Spurs odcestovala na majstrovstvá sveta, vrátane ôsmich hráčov základnej jedenástky proti Leedsu a ďalších troch hráčov. Tí, ktorí zostali doma, dostali dva týždne voľna až do 28. novembra. Klub zvažoval možnosť odletieť na tréningový kemp do zámoria, ale namiesto toho sa rozhodol zostať v Londýne a využiť jedno z najlepších tréningových zariadení vo svetovom futbale.

Spurs sa budú snažiť zorganizovať dva alebo tri priateľské zápasy za zatvorenými dverami pre tých hráčov, ktorí necestovali na Blízky Východ.


Prečítajte si tiež