PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Canal+ Sport na Skylinku: V priamych prenosoch odvysielame všetkých 380 zápasov Premier League

publikované pred rokom ~ čítanie na 3 minúty

Canal+ Sport na Skylinku: V priamych prenosoch odvysielame všetkých 380 zápasov Premier League

Portál Parabola.cz priniesol svojim čitateľom rozhovor s Jaromírom Glisníkom, členom predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá prevádzkuje satelitné platformy Skylink a freeSAT. V rozhovore priniesol viac informácií o novom prémiovom športovom kanále Canal+ Sport, ktorý začne vysielať začiatkom augusta so štartom novej sezóny Premier League.

V polovici minulého roka ste oznámili získanie exkluzívnych vysielacích práv pre územie Českej republiky a Slovenska na lukratívnu anglickú futbalovú Premier League. Prevádzkovateľ platformy Skylink sa doteraz nezameriaval na nákup výhradných vysielacích práv. Dochádza v tejto veci k zmene stratégie?

Jaromír Glisník, M7 Group: Našim vlastníkom je už dva roky skupina CANAL+ a logicky naše kroky nasledujú stratégiu CANAL+ na iných trhoch. Táto značka je spojená s tvorbou kvalitných televíznych relácií a zostavovaním atraktívnych televíznych kanálov. Športové kanály nevynímajúc.

Aké náročné bolo vybojovať práva na Premier League pre český a slovenský trh?

Vlani sme sa zúčastnili dvoch tendrov na futbalové práva. V tom prvom sme neuspeli, v druhom - na Premier League - nám šťastie prialo. Ponúkli sme vyššiu cenu ako ostatní záujemcovia. Z tohto pohľadu to nebolo nič ťažké. Ťažšie bude dosiahnuť návratnosť tejto významnej investície.

Máte v úmysle sa uchádzať o práva na ďalšie športové práva pre Česko a Slovensko?

Áno, určite sa budeme zúčastňovať aj ďalších tendrov na atraktívne práva.

Ako s právami na Premier League naložíte? Zatiaľ neprevádzkujete žiadny vlastný lineárny športový kanál. Spustíte u nás ďalšiu stanicu pod značkou Canal+?

Pripravujeme nový športový kanál, Canal+ Sport, ktorého vysielanie bude venované prevažne Premier League.

Bude Canal+ Sport dostupný len zákazníkom satelitnej a internetovej televízie Skylink? Chcete svoj program ponúknuť aj iným operátorom?

Na iných trhoch je to bežné. Televízne kanály CANAL+ sú v ponuke všetkých významných operátorov. Aj u nás sme tomuto modelu otvorení, so všetkými veľkými operátormi sme o tom pripravení rokovať.

Aký je záujem konkurentov o Vaše práva na Premier League? Dochádza už k nejakým predbežným rokovaniam?

Asi neprekvapím, keď poviem, že naši konkurenti o Premier League záujem majú. Kto by nemal? Otázkou je, či a kedy sa nám podarí dosiahnuť dohodu o komerčných podmienkach spolupráce.

Na akom princípe bude ponúkaný program Canal+ Sport? Ako prémiový (za príplatok) alebo bude určený do balíčkov?

Obchodný model môže byť u jednotlivých operátorov rôzny. Predpokladám, že budú existovať obe varianty.

Aký obchodný model zvolíte s programom Canal+ Sport na Skylinku?

Obchodný model máme pripravený, ale ešte prejde interným schvaľovaním. Nerád by som zatiaľ oznamoval podrobnosti. Ďakujem za trpezlivosť.

Je zrejmé, že jeden program Canal+ Sport nepostačí na pokrytie všetkých prenosov z Premier League z dôvodu súbežného konania viacerých zápasov v rovnakom čase. Kde budú tieto ďalšie prenosy dostupné?

Kúpili sme práva na všetkých 380 zápasov a všetky aj v priamom prenose odvysielame. V sobotu popoludní, kedy sa bude hrať niekoľko zápasov súčasne, budú k dispozícii ďalšie "dočasné" kanály Canal+ Sport, ktoré všetky zápasy odvysielajú. Samozrejme s českým alebo slovenským komentárom. Tieto dočasné kanály budú k dispozícii cez OTT, teda pre našich zákazníkov cez Skylink Live TV.

Čo zostane z Premier League dostupné exkluzívne iba pre zákazníkov Skylinku?

Ostatným operátorom ponúkame všetko, čo bude mať k dispozícii zákazník Skylinku. Neviem však, s koľkými operátormi sa na tom dohodneme. Pokiaľ k žiadnej dohode nedôjde, zostane Premier League iba v ponuke Skylinku.

Z technického pohľadu - ako to bude so zabezpečením signálu: Bude Canal+ Sport dostupný na existujúcich kartách a moduloch Skylinku? Bude nutný modul Nagra?

Bezpečnostné opatrenia požadované Premier League sú každý cyklus prísnejšie. Aktuálne o jednotlivých požiadavkách rokujeme, výsledok rokovaní nedokážem odhadnúť. S určitosťou budú uplatnené oveľa prísnejšie kritériá ako doteraz. Žiadnu plošnú výmenu kariet však neplánujeme.

Ako prebiehajú prípravy na spustenie Canal+ Sport CZ/SK? Máte už tím komentátorov a technikov, ktorí budú pripravovať prenosy z Premier League? Môžeme nahliadnuť do zákulisia?

Prípravy samozrejme už dlhšiu dobu prebiehajú. Tím máme viac-menej pohromade. Na pohľad do zákulisia je ešte trochu skoro. Kompletný redakčný tím predstavíme najneskôr mesiac pred začiatkom vysielania programu Canal+ Sport.

Kedy Canal+ Sport odštartuje?

Štart plánujeme na začiatok augusta, prvý zápas sa bude hrať 6.8.2022.

Premier League a Canal+ Sport zatraktívnia ponuku Skylinku a OTT služby Skylink Live TV. Avšak futbaloví fanúšikovia budú mať u Vás iba jednu z atraktívnych súťaží. Ponúknete zákazníkom aj programy Nova Sport 3 a Nova Sport 4 s prémiovými súťažami?

O programy Nova Sport 3 a 4 máme záujem. Doposiaľ sme sa však s ich vysielateľom nedohodli na cene. Rokovania pokračujú, ich výsledok však teraz nedokážem odhadnúť.

Rokujete tiež o zaradení programov Premier Sport a Premier Sport 2?

O zaradení týchto programov nejednáme. Ide o projekt niekoľkých konkurenčných operátorov, ktorí o našu účasť nemali záujem.

Zdroj: Parabola.cz

Prečítajte si tiež