PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Premier League od budúcej sezóny ponúkne nový kanál Canal+ Sport, majiteľ rokuje aj s ďalšími operátormi

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Premier League od budúcej sezóny ponúkne nový kanál Canal+ Sport, majiteľ rokuje aj s ďalšími operátormi

Vysielacie práva na najvyššiu anglickú futbalovú súťaž Premier League od sezóny 2022/23 pre územie Českej republiky a Slovenska získal v minulom roku vlastník satelitnej a internetovej televízie Skylink, ktorý patrí do skupiny Canal+.

Canal+ získal vysielacie práva pre Slovensko, Českú republiku a Francúzsko od sezóny 2022/2023 na nasledujúce tri roky. Za tým účelom spustí francúzska skupina lokalizovanú verziu svojho programu Canal+ Sport.

„Na satelite budeme šíriť jeden program vo vysokom rozlíšení, všetky priame prenosy potom ponúkneme zákazníkom v našej internetovej platforme,“ prezradil redakcii portálu Digitální rádio Jaromír Glisník z M7 Group, ktorá je súčasťou skupiny Canal+ a Skylink vlastní.

Canal+ Sport by mohol podľa slov Glisníka odštartovať 1. augusta, teda iba niekoľko dní predtým, ako sa začne nasledujúci ročník futbalovej Premier League. Ten by mal naštartovať už 6. augusta, keďže v zime bude sezóna prerušená pre futbalový svetový šampionát v Katare.

Presný termín štartu ale zatiaľ v tejto chvíli ešte stanovený nie je. Skylink plánuje ponúknuť všetky zápasy vo vysokom rozlíšení a šéf Skylinku nevylúčil, že v internetovej službe Skylink Live TV pripadá do úvahy aj formát Ultra HD. Platforma je naň pripravená.

Jaromír Glisník zároveň potvrdil, že Canal+ Sport nebude exkluzívnym produktom iba pre klientov satelitnej a internetovej televízie Skylink.

„O šírení našich kanálov rokujeme aj s ďalšími operátormi na trhu,“ konštatoval Glisník.

Do konca aktuálnej sezóny sa zápasy Premier League budú vysielať na kanáloch Premier Sport 1 a Premier Sport 2, ktoré ponúkajú operátori Magio (SK), Digi (SK), Orange (SK), O2 Czech Republic (CZ), T-Mobile (CZ) a Telly (CZ).

Prečítajte si tiež