PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Exkluzívne televízne práva na Premier League získal Skylink

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Exkluzívne televízne práva na Premier League získal Skylink

S prekvapujúcou informáciou prišla dnes večer na svojich oficiálnych stránkach satelitná a internetová televízia Skylink. Spoločnosť získala exkluzívne televízne práva na anglickú najvyššiu súťaž na tri sezóny. Dlhé roky bola pritom Premier League k dispozícii na Slovensku iba klientom televíznych služieb Slovak Telekomu a neskôr aj Orangeu.

V sezóne 2021/22 ešte zostáva lukratívna ligová súťaž na kanáli Premier Sports a bude tak dostupná klientom Telekomu a Orangeu.

Od sezóny 2022/23 sa však Premier League presťahuje na Skylink. Exkluzívne vysielacie práva na Premier League pre Českú a Slovenskú republiku získal operátor až do konca sezóny 2024/25.

Prémiové vysielacie práva sú súčasťou medzinárodnej stratégie rozvoja CANAL+ GROUP a pomôžu jej upevniť vedúcu pozíciu na trhoch, kde od roku 2019 vlastnia satelitnú a internetovú televíziu Skylink.

Na základe vysielacích práv môže priniesť Canal+ divákom všetkých 380 stretnutí za sezónu.

„S potešením prinášame Premier League, jednu z najprestížnejších športových súťaží, klientom Skylinku - popredného česko-slovenského poskytovateľa televíznej zábavy. Tento krok je súčasťou našej budúcej stratégie, prinášať zákazníkom najlepší obsah a služby, najmä pokiaľ ide o šport, filmy a seriály,“ povedal Jaromír Glisník, člen predstavenstva Canal+ Luxembourg / Skylink.

„Premier League je nadšená z pokračujúceho nadštandardného vzťahu so spoločnosťou Canal+ vo Francúzsku a s možnosťou rozšíriť spoluprácu tiež na jej dvoch nových trhoch, v Českej a Slovenskej republike, prostredníctvom Skylinku. Canal+ svojim zákazníkom trvalo ponúka špičkové športové prenosy a fanúšikovia Premier League v týchto krajinách sa môžu tešiť na možnosť sledovania množstva skvelých zápasov až do sezóny 2024/25,“ uviedol Paul Molnar, hlavný mediálny riaditeľ Premier League.

Satelitná platforma Skylink má nového majiteľa od septembra 2019. Luxemburskú spoločnosť M7 Group kúpila francúzska skupina Canal+ za viac ako 1 miliardu eur. Oznámila to v máji 2019 spoločnosť Vivendi, ktorá je vlastníkom Canal+. Vďaka tejto akvizícii mohla skupina Canal+, ktorá mala už predplatiteľov vo Francúzsku, Švajčiarsku a Poľsku, expandovať aj do ďalších európskych krajín, ktoré predstavujú 36 miliónov domácností v celkovom počte takmer 90 miliónov obyvateľov. Canal+ získala satelitnú platformu Skylink na Slovensku a v Českej republike, CanalDigitaal, TV VLAANDEREN, TéléSat, Online.nl v krajinách Beneluxu, HD Austria v Rakúsku a Diveo v Nemecku. Zároveň sa stala aj prevádzkovateľom platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat. Po ukončení celej operácie mala skupina Canal+ na celom svete takmer 20 miliónov predplatiteľov, vrátane 12 miliónov v Európe. Canal+ Group investuje každoročne viac ako 3 miliardy eur do výroby vlastného obsahu. Prostredníctvom STUDIOCANAL je skupina významným hráčom vo výrobe európskych filmov a seriálov vo Veľkej Británii, Nemecku, Španielsku a v Škandinávii.