Evertonu bolo odpočítaných v tabuľke 10 bodov za porušenie pravidiel Premier League

publikované pred 7 mesiacmi ~ čítanie na 1 minútu

Evertonu bolo odpočítaných v tabuľke 10 bodov za porušenie pravidiel Premier League

Evertonu bolo s okamžitou platnosťou odpočítaných 10 bodov za porušenie pravidiel Premier League o zisku a udržateľnosti.

VPN365.EU

Everton tvrdí, že je "šokovaný a sklamaný" z tohto rozhodnutia a prisľúbil, že sa odvolá.

„Prísnosť a závažnosť uloženej sankcie nie je spravodlivým ani primeraným odrazom predložených dôkazov,“ uviedol klub.

Odpočet bodov, ktorý vymerala nezávislá komisia a ktorý bol uložený s okamžitou platnosťou, je najväčší v histórii Premier League a uvrhol tím Seana Dychea do zóny zostupu.

Podľa Premier League Everton počas päťdňového vypočúvania priznal, že porušil pravidlá ziskovosti a udržateľnosti ligy (PSR).

Everton v sezóne 2021/22 dosiahol stratu 124,5 milióna libier, čím prekročil povolenú hranicu 105 miliónov libier.

Po tom, čo sa Everton v minulej sezóne tesne vyhol zostupu do Championship, bol - pred odpočítaním bodov - na 14. mieste ligovej tabuľky, osem bodov nad trojicou nováčikov na konci tabuľky. Aktuálne sa prepadol na predposlednú priečku, iba o skóre pred posledným Burnley. Oba kluby majú na konte štyri body.

V histórii Premier League boli predtým odrátané body len trom klubom. Middlesbrough boli v sezóne 1996/97 odrátané tri body. Portsmouthu bolo odobratých deväť bodov po tom, čo v marci 2010 vstúpil do nútenej správy. Tottenhamu bolo pred sezónou 1994/95 odpočítaných 12 bodov za finančné nezrovnalosti spáchané niekoľko sezón predtým, ale tento trest bol najprv znížený na šesť bodov a nakoniec zrušený.

Najbližší zápas Evertonu po medzinárodnej prestávke sa odohrá 26. novembra na domácej pôde s Manchesterom United.