Manchester City získal Haalanda z Dortmundu za 51 miliónov libier

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manchester City získal Haalanda z Dortmundu za 51 miliónov libier

Pre belasých ide o skvelý obchod, na voľnom trhu by sa prestupová čiastka za hráča s prehľadom vyšplhala nad 150 miliónov eur. Nie je preto prekvapením, že ide až o desiaty najdrahší prestup v histórii manchesterského klubu.

VPN365.EU

Citizens aktivovali uvoľňovaciu klauzulu v kontrakte 21-ročného útočníka vo výške 51,2 milióna libier (60 miliónov eur). Haaland sa ku kádru City pripojí v júli.

City tak konečne našlo nástupcu za ich historicky najlepšieho strelca Sergia Aguera, ktorý odišiel ako voľný hráč do Barcelony počas minulého leta.

„Môžeme potvrdiť, že sme dosiahli principiálnu dohodu o prestupe útočníka Erlinga Haalanda,“ uviedlo City v oficiálnom vyhlásení.

Haaland, ktorý sa v pondelok podrobil lekárskej prehliadke v Belgicku, strelil od januára 2020 v drese Borussie 85 gólov v 88 odohraných zápasoch.

O hráča sa zaujímala aj dvojica španielskych veľkoklubov Real Madrid a FC Barcelona, ale Nór si napokon zvolil prestup na Etihad Stadium.

„City zaplatia za hráča iba 60 miliónov eur a nie 75 miliónov eur, ako v predchádzajúcich týždňoch naznačovali viaceré zdroje. Navyše čiastku nemusia zaplatiť celú naraz,“ uviedol Simon Stone z BBC Sport.

„Haaland podpíše kontrakt na päť sezón až do leta 2027, ale klub nebude mať opciu na hráča pre ďalšiu sezónu.“

„Mzda hráča by sa mala pohybovať na úrovni 400 tisíc libier týždenne, čo je približne rovnako, ako poberá najväčšia hviezda tímu Kevin de Bruyne.“

„City spravili výnimočne dobrý obchod. Ak by bol Haaland voľne dostupný na trhu, tak by si museli pripraviť až do 200 miliónov eur. Ich rozhodnutie nepodpísať Kanea počas minulého leta sa teraz javí ako správne.“

„Haalanda chcelo získať mnoho popredných klubov, ale kombinácia emocionálnej príťažlivosti hrať za klub, za ktorý hral v minulosti jeho otec, možnosť hrať pod vedením skvelého manažéra Pepa Guardiolu a byť súčasťou tímu, ktorý sa za posledných päť sezón uchádzal o všetky významné trofeje, boli napokon rozhodujúcimi faktormi.“

Najdrahšie prestupy Manchesteru City

Jack Grealish - 100 mil.libier

Kevin de Bruyne - 68 mil.libier

Ruben Dias - 61 mil.libier

Riyad Mahrez - 61 mil.libier

Joao Cancelo - 58,5 mil.libier

Aymeric Laporte - 58,5 mil.libier

Raheem Sterling - 57,3 mil.libier

Rodri - 56,4 mil.libier

Benjamin Mendy - 51,7 mil.libier

Erling Haaland - 51,2 mil.libier