Zimné prestupové okno: Conte začal revolúciu v Tottenhame

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Zimné prestupové okno: Conte začal revolúciu v Tottenhame

Adama Traore si vybral Barcelonu. Luis Diaz sa rozhodol pre Liverpool. Dokonca aj Ollie Tanner, krídelník z amatérskeho Lewes, dal Spurs košom. Spurs ale napokon neprežili žiadne frustrujúce prestupové okno.

VPN365.EU

Deadline Day priniesol manažérovi Antoniovi Contemu veľmi potrebnú úľavu.

Talian od svojho vymenovania v novembri dohliadal na vzostup formy a po žalostnom začiatku sezóny pod vedením Nuna Espirita Santo nasmeroval Spurs späť do prvej štvorky.

Stále však opakoval, že káder je potrebné prebudovať a tento proces sa započal práve počas tohto januára.

Fanúšikovia Spurs sa môžu cítiť frustrovaní, že neprišlo viac hráčov, ktorí by vykompenzovali odchody.

Na druhej strane, za odchádzajúcimi hráčmi, ktorých sa klub rozhodol prepustiť, dlho smútiť nemusia. Dele Alli (posilnil Everton) už dlhší čas v klube stagnoval a trojica Tanguy Ndombele (Lyon), Giovani Lo Celso (Villarreal) a Bryan Gil (Valencia) sa javia ako drahé prestupové chyby.

Uvidíme, či posledné kolo náboru prinesie lepšie výsledky. Dejan Kulusevski a Rodrigo Bentancur určite majú na to, aby pozdvihli úroveň výkonov severolondýnskeho klubu. A veľmi podstatné je to, že patria priamo do Conteho výberu hráčov, o ktorých mal záujem.

Kulusevski prišiel na 18-mesačné hosťovanie za 8,3 milióna libier a Bentancur za necelých 16 miliónov libier. Žiadne mimoriadne veľké investície, ale obaja hráči majú menej ako 25 rokov a sú skúsenými reprezentantmi svojich krajín.

„Kulusevski je veľmi talentovaný hráč a práve Conte je perfektným trénerom, aby mu našiel správne miesto v jeho systéme hry,“ povedal expert Sky Gianluca Di Marzio.

„Bentancur sa môže stať dôležitým členom záložnej formácie Spurs. V posledných mesiacoch sa mu v Juventuse nedaril, ale potreboval zmenu. Tá prišla teraz a Antonio ho určite dokáže správne nabudiť.“

Prestupové okno bolo pre Conteho ďalšou pripomienkou rozsahu práce, ktorá ho čaká u kohútov. Jeho vplyv na hráčov je na ihrisku evidentný a teraz je tu nádej, že nové prírastky by mohli mužstvu pomôcť v tejto sezóne, ale aj smerom do budúcnosti.

Prečítajte si tiež