PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Zimné prestupové okno: Newcastle ukázal svoje finančné svaly

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Zimné prestupové okno: Newcastle ukázal svoje finančné svaly

Nie všetko strakám počas januára vyšlo, ale 90 miliónov libier investovaných do posíl počas zimného prestupového okna naznačilo, že v lete sa na St James' Park budú ešte diať veľké veci.

Príchod obrancu Dana Burna z Brightonu za takmer 13 miliónov libier iba hodinu pred uzavretím prestupového okna, bol bodkou za veľmi vzrušujúcim januárom na severe Anglicka.

Celkové výdavky Newcastlu sa prehupli nad 90 miliónov libier a ako povedal Julian Warren zo Sky Sports News: „Toto bolo prestupové okno, keď sa Newcastle zmenil z prihliadajúceho na veľkého investora.“

Kontrakt pre Burna nasledoval po podpisoch Kierana Trippiera (Atletico Madrid, 12 mil.libier), Chrisa Wooda (Burnley, 25 mil.libier), Matta Targetta (Aston Villa, hosťovanie) a Bruna Guimaraesa (Lyon, 33,3 mil.libier).

Špeciálne príchod 24-ročného defenzívneho záložníka Guimaraesa, ktorý má na konte tri reprezentačné štarty v drese Brazílie, je veľkým úlovkom strák počas tohto januára.

Magpies minuli na nové tváre takmer dvakrát toľko, ako ktorýkoľvek iný tím z anglickej Premier League. Je takmer isté, že je to iba predzvesť vecí, ktoré nás ešte čakajú.

Ich noví majitelia môžu byť so svojou prácou spokojní. Ich tím vyzerá oveľa silnejšie ako na začiatku prestupového okna. Ale je tu aj frustrácia, dokonca aj so všetkými vynaloženými financiami.

Koniec koncov, Newcastle sa obrátil na Burna iba vtedy, keď neuspel s ponukami na hlavné prestupové ciele do obrany ako Sven Botman, Diego Carlos či Benoit Badiashile.

Ani v ofenzíve nešlo všetko podľa plánov. Dohoda medzi strakami s Reims za prestup Huga Ekitike vo výške 33 miliónov libier stroskotala po tom, keď sa vysoko hodnotený útočník rozhodol zostať vo Francúzsku.

Je tu tiež sklamanie, že káder neposilnil Jesse Lingard z Manchesteru United. Útočník bol nadšený z možného prestupu, ale červení diabli neboli ochotní útočníka pustiť, aj vzhľadom na problémy s Masonom Greenwoodom.

Je otázne, či tento mohutný nábor strák bude stačiť na to, aby ich napokon vytiahol zo zostupovej zóny, ale na vylepšení kádra sa začalo pracovať a to je dobrá správa pre celú fanúšikovskú základňu, ktorá za predchádzajúceho majiteľa nič podobné neokúsila. Prvé prestupové obdobie ukázalo, že transformácia klubu sa začala.

Prečítajte si tiež