PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Záložník Rodrigo Bentancur je novou posilou Spurs

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Záložník Rodrigo Bentancur je novou posilou Spurs

Uruguajský reprezentačný záložník prichádza do severného Londýna z Juventusu za čiastku 21,5 milióna libier.

Rodrigo Bentancur podpísal s kohútmi štyri a pol ročný kontrakt. Spurs za hráča zaplatia 15,8 milióna libier a ďalších 5,7 milióna bude môcť taliansky klub získať na bonusoch.

Uruguajčan je v januári druhou posilou Tottenhamu z kádra starej dámy. Už včera sa kohúti s Juventusom dohodli na príchode švédskeho krídelníka Dejana Kulusevskeho.

O Bentancura mala eminentný záujem aj Aston Villa a momentálne si plní povinnosti na reprezentačnom zraze svojho národného tímu.

24-ročný stredný záložník prišiel do Juventusu v júli 2017 z argentínskeho klubu Boca Juniors za čiastku takmer 22 miliónov eur.

Dres starej dámy si obliekol celkovo v 181 dueloch vo všetkých súťažiach s bilanciou 3 góly a 18 asistencií. V tejto sezóne nastúpil v Serie A v 19 zápasoch.

Je ostrielaným reprezentantom svojej krajiny, keď uruguajský dres si obliekol už celkovo 46-krát.

Medzitým sa Spurs zbavili záložníka Tanguya Ndombeleho, ktorý sa po necelých troch rokoch vracia do francúzskeho Lyonu.

Klub z Ligue 1 získal hráča na hosťovanie do konca sezóny za čiastku 1,2 milióna libier. V júli po ňom francúzsky klub môže siahnuť formou trvalého prestupu za 54 miliónov libier.

Ndombele si v tejto sezóne za tím Antonia Conteho zahral v 16 zápasoch vo všetkých súťažiach, ale na ihrisku sa neobjavil od 9. januára, kedy si zahral pri výhre 3:1 nad Morecambom v treťom kole FA Cup-u.

Spurs by z klubu v januári radi uvoľnili aj 20-ročného krídelníka Gila, ktorý do klubu prišiel iba počas minulého júla. Záujem o jeho služby prejavila Valencia. Villarreal má zasa záujem o 25-ročného argentínskeho záložníka Lo Celsa.