Everton získa Donnyho van de Beeka, Tottenham Kulusevskeho

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Everton získa Donnyho van de Beeka, Tottenham Kulusevskeho

Záložník Manchesteru United Donny van de Beek prichádza ku karamelkám na hosťovanie do konca sezóny, bez opcie na trvalý prestup. Tottenham sa posilní o Dejana Kulusevskeho z Juventusu.

VPN365.EU

O Van de Beeka mali záujem aj Crystal Palace a Valencia, ale záložník napokon zakotví v Goodison Parku.

Karamelky budú musieť počas hosťovania platiť Holanďanovu mzdu v plnej výške a nemajú prednostné právo na jeho získanie na konci sezóny.

24-ročný hráč prišiel na Old Trafford v lete 2020 z holandského Ajaxu za 39 miliónov libier, ale nikdy sa trvalo neprebojoval do základnej zostavy diablov.

V 50 odohraných zápasoch v drese diablov zaznamenal iba dva góly a dve asistencie.

Jeho kontrakt v Manchesteri má platnosť ešte tri a pol roka (s ročnou opciou) a o jeho budúcnosti v klube rozhodne až nový trvalý manažér diablov, ktorého meno by sme sa mali dozvedieť v lete.

Švédsky reprezentant Dejan Kulusevski prichádza do Tottenhamu po tom, čo Spurs odmietla dvojica Traore z Wolves a Diaz z Porta.

Traore sa vrátil do Barcelony a Diaz dal zasa prednosť prestupu do Liverpoolu.

Pravý krídelník Kulusevski nastúpil v tejto sezóne za starú dámu v 27 zápasoch vo všetkých súťažiach, ale od začiatku zápasu dostal šancu iba v 7 dueloch.

21-ročný hráč, ktorý má ešte platný kontrakt s talianskym klubom na tri a pol roka, skóroval v tejto sezóne iba dvakrát.

Fabio Paratici, aktuálny výkonný futbalový riaditeľ Tottenhamu, získal Kulusevskeho počas jeho pôsobenia v Juventuse z Atalanty za 37 miliónov libier.

Kulusevski prichádza na 18-mesačné hosťovanie, za ktoré Spurs zaplatia 8,3 milióna libier. Z toho 2,5 milióna uhradia v tejto a 5,8 milióna libier v nasledujúcej sezóne. Potom môžu kohúti hráča získať na trvalý prestup za 29,2 milióna libier.

Spurs by radi z Juventusu získali aj 24-ročného uruguajského stredného záložníka Rodriga Bentancura, za ktorého starej dáme ponúkli čiastku 30 miliónov eur. O hráča má záujem aj Aston Villa.

Kompletný prehľad prestupov a hosťovaní v januárovom transferovom okne v kluboch anglickej Premier League nájdete tu.