Newcastle sa dohodol s Lyonom na prestupe záložníka Bruna Guimaraesa

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Newcastle sa dohodol s Lyonom na prestupe záložníka Bruna Guimaraesa

Newcastle sa čoskoro posilní o 24-ročného brazílskeho reprezentačného defenzívneho záložníka Bruna Guimaraesa. K strakám prichádza za čiastku 40 miliónov eur (33,5 milióna libier).

Doména na predaj

Guimaraes, ktorého monitorovali aj Manchester United, Arsenal, Juventus a parížsky Saint-Germain, sa podrobí lekárskej prehliadke v stredu vo svojej rodnej krajine.

V tejto sezóne odohral v drese Lyonu 25 zápasov vo všetkých súťažiach a zaznamenal šesť asistencií. Brazílsky reprezentačný dres si doteraz obliekol trikrát.

Záložník prišiel do Lyonu v januári 2020 z brazílskeho klubu Athletico Paranaense za čiastku 20 miliónov eur.

Celkovo za Olympique nastúpil v 71 dueloch s bilanciou 3 góly a 8 asistencií.

Newcastle potrebuje posily, keďže Joelinton, ktorý hráva v strede poľa, a obranca Jamaal Lascelles sa zranili a budú mimo hry niekoľko týždňov.

Straky majú ešte eminentný záujem o stredného obrancu Sevilly Diega Carlosa. Musia si však za neho pripraviť čiastku 45 miliónov eur, ktorú španielsky klub požaduje za jeho prestup na sever Anglicka.

Newcastle United sa už vzdal nádeje na získanie Jesseho Lingarda. Problémom je čiastka, ktorú Manchester United požaduje za hosťovanie hráča. Jeden nemenovaný zdroj sa pre Sky Sports News vyjadril, že dohoda medzi klubmi je teraz "mŕtva".

Sám Lingard nemá v úmysle zostať na Old Trafford a chce ísť niekam, kde by mohol pravidelne hrávať. V lete sa z neho stane voľný hráč.

Od Newcastle sa teraz očakáva, že sa po posilách do ofenzívy poobzerá inde. V hre je stále aj príchod Deleho Alliho z Tottenhamu formou hosťovania.