Newcastle sa v Premier League topí, nasledujúce dva zápasy musí vyhrať

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 3 minúty

Newcastle sa v Premier League topí, nasledujúce dva zápasy musí vyhrať

O ďalšej budúcnosti strák v Premier League môžu výrazne napovedať dva nasledujúce domáce zápasy. Ak ich straky nezvládnu, tak sa ich šance na záchranu výrazne znížia...

VPN365.EU

Na St James' Park najprv v utorok privítajú Norwich a potom v sobotu Burnley. Ani šesť získaných bodov neposunie Newcastle nad pásmo zostupu, ale môže ich posunúť k priečkam znamenajúcim záchranu v súťaži.

Posledný tím ligovej tabuľky, ktorý v 13 odohraných dueloch tejto sezóny ešte nezistil ako chutí víťazstvo, odohrá dva kľúčové zápasy s dvoma najbližšími tabuľkovými susedmi.

Ďalší decembrový program je pre Newcastle neúprosný - vonku trojica Leicester, Liverpool a Everton a doma oba manchesterské kluby. Aj z tohto je vidieť, ako veľmi potrebujú straky bodovať tento týždeň naplno.

Rozpis zápasov Newcastle v nasledujúcich kolách:

Norwich (DOMA, utorok, 30. novembra) 

Burnley (DOMA, sobota, 4. december)

Leicester (VONKU, nedeľa, 12. decembra)

Liverpool (VONKU, štvrtok, 16. december)

Man City (DOMA, nedeľa, 19. decembra)

Man Utd (DOMA, pondelok, 27. december)

Everton (VONKU, štvrtok, 30. decembra)

Očakáva sa, že Newcastle bude v januári nakupovať, ale do klubu, ktorý bude výrazne ohrozený zostupom do Championship, sa pochopiteľne žiadne veľké mená nepohrnú.

Klub zo severu Anglicka musí na začiatku januára živiť reálnu nádej na záchranu, inak do klubu nepriláka hráčov dostatočnej kvality.

Newcastle je iba šiestym klubom v histórii Premier League, ktorý nevyhral ani v jednom z 13 otváracích duelov súťaže. V minulosti štyri kluby s takouto bilanciou napokon zo súťaže vypadli a zachránilo sa iba Derby County v sezóne 2000/2001.

Čím dlhšie čakanie trvá, tým je to ťažšie

Eddie Howe čelí nesmierne náročnej úlohe. Newcastle je priklincovaný na spodku tabuľky a je jediným tímom v štyroch najvyšších anglických divíziách bez víťazstva.

Je jasné, že to nie je Eddieho chyba. Klub je v tejto situácii, pretože káder sa adekvátne neposilňoval posledné štyri alebo päť rokov. Chýbali dostatočné investície od predchádzajúceho majiteľa.

Howe je však správnou voľbou na záchranu sezóny. Pozná Premier League a vie, čo je potrebné spraviť pre záchranu. Má s tým skúsenosti.

Zároveň treba dodať, že nie je kúzelníkom. Prevzal vedenie tímu, ktorému jednoducho chýba dostatočná kvalita.

Čím dlhšie bude čakanie na víťazstvo trvať, tým bude jeho úloha ťažšia. A to bez ohľadu na to, koľko peňazí bude k dispozícii na posilnenie kádra počas januára.

Newcastle mal získať tri body už v prvom zápase pod vedením Howea proti Brentfordu, no premárnil svoju veľkú šancu a napokon iba remizoval.

Jeho obrana je katastrofálna, ukázalo sa to aj v sobotu v Arsenale. Kedykoľvek sa niekto priblíži k ich šestnástke, tak je tu hrozba inkasovania gólu.

V počiatočných fázach proti Arsenalu sme videli niekoľko povzbudivých signálov, ale aj tak si kanonieri bez problémov vytvorili v prvom polčase niekoľko veľkých šancí.

Nestačí hrať organizovane 30 alebo 35 minút, musí to byť celých 90.

Čo sa zmenilo za Howea?

Newcastle je na poslednom mieste v Premier League v počte inkasovaných gólov, očakávaných inkasovaných gólov i v počte striel na bránu, ktorým mužstvo čelilo. Tím si v tejto sezóne ešte neudržal čisté konto.

Proti Brentfordu bol Newcastle odvážnejší smerom dopredu, ale to prinieslo svoje problémy.

Tri góly v domácom prostredí by vám mali zaručiť zisk troch bodov, no keď sa trochu viac rozbehnete smerom do útoku, tak nechávate aj otvorené zadné vrátka. A v tomto tíme to nie je vždy dobrý nápad.

Obrana Newcastle tápa, takže keď z nej ešte niečo odoberiete, tak budete inkasovať viac gólov.

Jedna vec, ktorá však strakám nechýba, je bojovnosť. Fanúšikovia sa v tomto smere nemôžu sťažovať ani na jeden z dvoch duelov pod vedením nového manažéra.

Je tiež zrejmé, že ak chcete vyhrať zápasy, nemôžete dostávať také góly, aké straky inkasovali v zápasoch proti Brentfordu alebo Arsenalu.

O osude Newcastle v tejto sezóne nebudú rozhodovať zápasy s najlepšími tímami, bude to závisieť od ich zápasov proti tímom v spodnej časti tabuľky.

A sem patrí Norwich a tiež Burnley. Tie jednoducho musia Magpies v domácom prostredí poraziť.

Nebude to ľahké. Dean Smith odštartoval ako manažér Norwichu výborne a Burnley je pod Seanom Dycheom a jeho defenzívnym poňatím hry vždy tvrdým orieškom.

Na hráčov Newcastle je vyvíjaný veľký tlak, ale je len na nich, aby sa tomu postavili a boli odvážni. Nezáleží na tom, ako to urobia. Nemusia hrať dobre, ale musia vyhrávať.