PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Unai Emery je favoritom na post manažéra v Newcastle

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Unai Emery je favoritom na post manažéra v Newcastle

Unai Emery by sa mohol vrátiť do anglickej Premier League ako nový manažér Newcastle United. Alternatívnou možnosťou je Eddie Howe, ktorý v minulosti viedol Bournemouth.

Emery, ktorý v minulosti viedol londýnsky Arsenal a minulú sezónu vyhral Európsku ligu s Villarrealom, je podľa portálu The Athletic preferovanou voľbou nových majiteľov Newcastle. Jeho výhodou sú obrovské skúsenosti.

Predpokladá sa, že Newcastle by musel zaplatiť Villarrealu približne 6 miliónov eur (5,1 milióna libier) ako kompenzáciu, aby Emery mohol predčasne odísť zo španielskeho klubu a vrátiť sa do Premier League.

49-ročný španielsky manažér má so žltou ponorkou platný kontrakt až do leta 2023. Rokovania so strakami aktuálne prebiehajú a zatiaľ nie je uzavretá žiadna dohoda.

Manažér Bruce odišiel z Newcastle minulý mesiac po príchode nového majiteľa zo Saudskej Arábie a na lavičke aktuálne dočasne sedí jeho asistent Graeme Jones.

Emery bol odvolaný z postu manažéra Arsenalu len po 18 mesiacoch vo vedení, po sérii siedmich zápasov bez víťazstva, čo bola najhoršia séria kanonierov od februára 1992, kedy ich viedol George Graham.

Jeho pôsobenie v Arsenale však malo aj svoje pozitíva. Klub sa v sezóne 2018/19 prebojoval až do finále Európskej ligy a skončil na piatej priečke v Premier League.

Emery si úspešne napravil reputáciu v súčasnom klube Villarreal, keď v minulej sezóne porazil Manchester United vo finále Európskej ligy. Villarreal tak získal prvú veľkú trofej v histórii a Emery triumfoval v Európskej lige už štvrtýkrát. Trikrát sa mu to podarilo aj so Sevillou.

Na konte má aj ligový titul v parížskom Saint-Germain, ktorý získal v sezóne 2017/18.

V Newcastle by ho čakalo veľmi veľa práce, v jeho prvej sezóne by to boli hlavne záchranárske práce.

Posilnenie obrany, ktorá v tejto sezóne Premier League inkasovala 23 gólov, je určite najvyššou prioritou v januárovom transferovom okne.

Vážnym problémom strák zostáva aj prílišné spoliehanie sa na dvojicu Callum Wilson a Allan Saint-Maximin.