Novým manažérom Spurs sa stal Antonio Conte

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Novým manažérom Spurs sa stal Antonio Conte

Tottenham po včerajšom vyhadzove Nuna Espirita Santa vymenoval za hlavného manažéra 52-ročného Taliana Antonia Conteho.

Doména na predaj

Predseda Spurs Daniel Levy chcel Conteho získať už v lete, ale napokon k dohode neprišlo. Teraz už skúsený taliansky manažér podpísal so Spurs 18-mesačný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu.

Bývalý šéf Chelsea, ktorý v sezóne 2016/17 priviedol Blues k titulu v Premier League a k triumfu v FA Cup-e, sa ujal svojho prvého manažérskeho postu od májového odchodu z Interu Miláno, s ktorým v minulej sezóne získal titul v Serie A.

Conte pre webovú stránku Tottenhamu povedal: „Som nesmierne šťastný, že sa vraciam k trénovaniu, a to v klube Premier League, ktorý má ambície bojovať o najvyššie priečky.“

„Nemôžem sa dočkať, kedy začnem pracovať na tom, aby som tímu a fanúšikom odovzdal vášeň, mentalitu a odhodlanie, ktoré ma vždy odlišovali ako hráča aj ako trénera.“

„V lete ešte k nášmu zväzku nedošlo, pretože koniec môjho vzťahu s Interom bol ešte príliš čerstvý. Cítil som, že ešte nie je ten správny čas vrátiť sa k trénovaniu.“

„Nadšenie a odhodlanie Daniela Levyho, ktorý mi chcel zveriť túto úlohu, však už teraz trafili do čierneho.“

Po vymenovaní Conteho sa manažér opäť stretol s výkonným riaditeľom Spurs Fabiom Paraticim, ktorý do klubu prišiel v lete po 11 rokoch v podobnej úlohe v Juventuse.

Paratici povedal: „Sme radi, že môžeme privítať Antonia v klube. Jeho bilancia hovorí za všetko. Má obrovské skúsenosti a získané trofeje v Taliansku aj v Anglicku.“

„Z prvej ruky viem, aké kvality nám môže Antonio priniesť, keďže som s ním spolupracoval už v Juventuse.“

Conte odišiel z Interu po vzájomnej dohode v máji, len tri týždne po tom, čo klub priviedol k prvému titulu v Serie A po 11 rokoch. Ligové tituly v Serie A získal aj s Juventusom v rokoch 2011 až 2014.

Conte sa nepohodol s majiteľmi klubu potom, čo navrhli zoštíhlenie jeho kádra, pričom predseda klubu Steven Zhang údajne požiadal Conteho, aby znížil svoje mzdové náklady o 15 až 20 percent.

Conte prišiel do Interu po odchode z Chelsea, kde sa stal jedným zo štyroch manažérov, ktorí vo svojej prvej sezóne v anglickom futbale získali titul v Premier League. Napriek tomu, že vo svojej druhej sezóne na Stamford Bridge vyhral FA Cup, bývalý taliansky šéf bol odvolaný po konečnom piatom mieste v lige.

Conteho bilancia 51 víťazstiev zo 76 zápasov mu dáva druhú najvyššiu mieru víťazstiev spomedzi trénerov, ktorí viedli klub aspoň v 50 zápasoch v rámci anglickej Premier League. Pred ním je iba manažér Manchesteru City Pep Guardiola.