Liverpool predal Lovrena, Lallana odišiel do Brightonu

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Liverpool predal Lovrena, Lallana odišiel do Brightonu

Dejan Lovren a Adam Lallana opustili káder červených. Obaja počas šesťročného pôsobenia na Anfielde získali triumfy v Premier League, Champions League, Club World Cup-e a UEFA Super Cup-e.

VPN365.EU

32-ročný Lallana odišiel z klubu ako voľný hráč a podpísal trojročný kontrakt s Brightonom.

Do Liverpoolu prišiel v júli 2014 zo Southamptonu za 31 miliónov eur. V drese červených odohral 178 duelov s bilanciou 22 gólov a 22 asistencií.

O ofenzívneho záložníka sa zaujímal aj Leicester, ktorý vedie bývalý manažér klubu z Anfieldu Brendan Rodgers.

„Adam je pre nás veľkou posilou. Jeho skúsenosti a kvalita na ihrisku budú inšpiráciou pre našich mladých hráčov. Teším sa na prácu s Adamom,“ povedal manažér Brightonu Graham Potter.

Liverpool opustila aj ďalší bývalý hráč Southamptonu, 31-ročný stredný obranca Dejan Lovren, ktorý k červeným prišiel v rovnakom mesiaci ako Lallana.


Ten sa presúva do ruského klubu Zenit Petrohrad za čiastku 12 miliónov eur.

Lovren prišiel do Liverpoolu za čiastku 25,3 milióna eur a celkovo v drese červených odohral 185 zápasov. V nich zaznamenal 8 gólov a 5 asistencií.

Postupne však stratil miesto v zostave, keď v strede obrany dostávala prednosť trojica Virgil van Dijk, Joe Gomez a Joel Matip. V sezóne 2019/20 tak odohral iba 15 stretnutí vo všetkých súťažiach.

„Ďalšia legenda opúšťa Liverpool. Bol pre nás veľmi, veľmi dôležitým hráčom od môjho prvého dňa v klube. Ak bol fit, tak hrával veľmi často. Je to skvelý hráč a skvelý človek. Rád som s ním spolupracoval. Želám mu veľa úspechov na jeho novom pôsobisku,“ povedal Klopp.


Prečítajte si tiež