Portál FourFourTwo vytvoril rebríček najlepších hráčov Premier League od jej vzniku v roku 1992.
80. FREDDIE LJUNGBERG
Švédska hrozba z krídelného priestoru bola kľúčovým prvkom v kádri Arsena Wengera na prelome storočí. Ljungberg sa stal pri zisku ligového titulu v Premier League v sezóne 2001/02 najlepším hráčom sezóny podľa PFA a dôležitú rolu zohrával aj o dva roky neskôr v neporaziteľnej sezóne "Invincibles". V kádri kanonierov odohral 223 ligových zápasov.
79. TIM CAHILL
Ak by ste na Goodison Parku hľadali chlapíka, ktorý si v šestnástke vždy vedel nájsť center od svojich spoluhráčov, tak to bol Tim Cahill. Austrálčan bol vždy v správnom čase na správnom mieste a v rokoch 2004 až 2012 strelil v drese 56 ligových gólov. Vo finálnej tretine ihriska s ním mala obrana súpera vždy problémy. Bol to totiž veľmi univerzálny hráč, ktorý vedel zahrať v strede poľa, na pozícii desiatky i v útoku.
78. EMILE HESKEY
Heskey bol skvelým zakončovateľom, čo dokažuje jeho bilancia 110 gólov v 500 odohraných dueloch v rámci Premier League. Anglický reprezentant však nebol žiaden sobec, počas svojej kariéry svojim spoluhráčom naservíroval 53 gólových prihrávok. Svojimi výkonmi najprv zaujal v Leicesteri a potom po ňom siahol Liverpool za vtedy klubový rekord 11 miliónov libier. V sezóne 2000/01 pomohol Liverpoolu 22 gólmi k triumfu v FA Cup-e, Ligovom pohári i Pohári UEFA. Gólovo produktívny bol aj v ďalších sezónach v červenom drese.
77. MICHAEL ESSIEN
Neúnavný Michael Essien bol kľúčovým záložníkom Chelsea v triumfálnych sezónach pod vedením Joseho Mourinha i Carla Ancelottiho. V sezónach 2005/06 a 2009/10 získal s klubom zo západného Londýna dva ligové tituly. Ghanský reprezentant výrazne nevynikal v počte gólov či asistencií, ale jeho obrovská univerzálnosť v obrane i strede poľa z neho v rokoch 2000 až 2010 spravila nepostrádateľného hráča v kádri západolondýnskeho klubu.
76. KEVIN PHILLIPS
Gólová bilancia Kevina Phillipsa na prelome storočí bola fantastická. Jeho 30 gólov v drese Sunderlandu v Premier League v sezóne 1999/2000 mu vynieslo zlatú kopačku pre najlepšieho strelca zo všetkých európskych ligových súťaží. Do dnešného dňa je tak jediným anglickým hráčom, ktorý toto ocenenie odvtedy dokázal získať. Jeho strelecká produktivita pokračovala aj počas jeho dvoch sezón v drese Southamptonu. Celkovo svojim súperom nasúkal v Premier League 93 gólov v 263 odohraných zápasoch.
75. GARY SPEED
Gary Speed bol počas svojej dlhej kariéry v Premier League spoľahlivou voľbou do záložnej formácie v kluboch Leeds, Everton, Newcastle a Bolton. Speed bol rodeným lídrom a dokázal svojich spoluhráčov vybičovať k veľkým výkonom. Pre hráčov bol veľkým vzorom svojim nasadením i profesionálnym prístupom. Celkovo v Premier League odohral 534 zápasov s bilanciou 81 gólov.
74. IAN WRIGHT
Táto legenda Arsenalu ničila obrany súperov svojou obrovskou rýchlosťou a presnými zakončeniami. Ak sa Wrightovi odkryl priestor pred bránou, tak existovala iba malá šanca, že by svoju príležitosť nevyužil. Dvojciferný počet gólov zaznamenal v drese kanonierov vo svojich prvých šiestich sezónach v Premier League. Celkovo strelil 124 gólov v 191 odohraných zápasoch. Anglický útočník opustil Highbury v roku 1998 ako strelecký rekordér klubu. Neskôr ešte pridal deväť presných zásahov v 22 ligových zápasoch v drese West Hamu.
73. PATRICE EVRA
Francúz bol jedným z najväčších krajných obrancov svojej generácie. Miesto na ľavej strane obrany v Manchesteri United si pre seba zabral takmer na celú dekádu. Rýchly, atletický, úspešný vo vzdušných súbojoch a expert na presné centre vo finálnej tretine ihriska. V rokoch 2006 až 2013 bol pri piatich tituloch svojho tímu v Premier League. Celkovo odohral v drese diablov 273 zápasov a svojmu tímu pomohol k 97 čistým štítom v Premier League.
72. SAMI HYYPIA
Nemal takú dlhú futbalovú životnosť ako Jamie Carragher a nebol ani taký úspešný ako napríklad Virgil Van Dijk. Napriek tomu bol Sami Hyypia jedným z najspoľahlivejších stredných obrancov, ktorých mal Liverpool v anglickej Premier League. 193 centimetrov vysoký fínsky reprezentant pomohol červeným za jednu dekádu k 125 čistým štítom a dostal sa do najlepšej jedenástky sezóny podľa PFA v rokoch 2000 a 2002. Hyypia bol nebezpečný aj smerom dopredu, keď z pozície stredného obrancu strelil až 22 ligových gólov.
71. DAVID DE GEA
Španielsky brankár Manchesteru United po svojom príchode v roku 2011 z Atlética Madrid predviedol niekoľko veľkých chýb, ale počas niekoľkých sezón sa vypracoval na gólmana svetovej triedy. Španiel v kľúčových momentoch zápasov predvádzal excelentné reflexy a od roku 2012 sa až päťkrát prebojoval do najlepšej jedenástky sezóny podľa PFA. V roku 2017/18 tiež získal ocenenie Golden Glove a to aj napriek tomu, že diabli ukončili ligovú sezónu až na druhej priečke za svojim mestským rivalom.