PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Gólman Martin Dúbravka sa za 4,5 milióna eur stane prvou letnou posilou Newcastle

publikované pred 6 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Gólman Martin Dúbravka sa za 4,5 milióna eur stane prvou letnou posilou Newcastle

VPN365.EU

29-ročný slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka sa stane prvou letnou posilou manažéra Rafu Beniteza, uviedol portál Sky Sports.

Už o dva dni sa v Anglicku otvorí letné transferové okno a jedným z prvých potvrdených mien by sa mal stať brankár Sparty Praha Martin Dúbravka.

Slovák prišiel na Tyneside počas posledného januárového prestupového dňa a bol veľko oporou strák, keď sa stal jednotkou manažéra Beniteza medzi troma žrďami.

Dúbravka má v zmluve klauzulu, ktorá hovorí, že Newcastle má prednostné právo na trvalý prestup hráča za 4,5 milióna eur.

Gólman na St. James's Park celkovo odchytal 12 zápasov a inkasoval v nich iba 11 gólov. Štyrikrát si udržal čistý štít, vrátane zápasov s Manchesterom United (1:0) a Chelsea (3:0).

Benitez by chcel tiež do kádra získať krídelníka Chelsea Kenedyho, ktorý v klube tiež hosťoval od januára. O Brazílčana, ktorý v 13 zápasoch v drese Magpies zaznamenal 2 góly a 2 asistencie, sa však intenzívne zaujímajú viaceré kluby z Anglicka i Európy.

Naopak, útočník Leicesteru Islam Slimani, ktorý pre zranenie dostal šancu iba v štyroch zápasoch, s najväčšou pravdepodobnosťou St James' Park opustí.