PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Nová posila Liverpoolu posunula Anglicko do finále svetového šampionátu U20

publikované pred 6 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Nová posila Liverpoolu posunula Anglicko do finále svetového šampionátu U20

Talentovaný 19-ročný útočník Dominic Solanke, ktorého Liverpool získal zadarmo z Chelsea, je hlavnou hviezdou svetového šampionátu hráčov do 20 rokov.

V dnešnom semifinálovom zápase s Talianskom dvomi gólmi prispel k výhre Anglicka 3:1 a posunul svoj tím už do finále šampionátu, v ktorom sa anglický tím stretne s Venezuelou.

Bol to už tretí a štvrtý úspešný zásah Solankeho na turnaji. Prvýkrát sa presadil už v skupinovej fáze pri výhre nad Argentínou 3:0 a potom jediným gólom s Mexikom zabezpečil Anglicku postup zo štvrťfinále po výhre 1:0.

Anglicko v skupine porazilo Argentínu, Južnú Kóreu a body si delilo s Guineou. V osemfinále prešlo ďalej cez Kostariku a potom už prišli spomínané výhry s Mexikom a Talianskom.

Solankovi výborne sekunduje 19-ročný ľavý krídelník Evertonu Ademola Lookman, ktorý dal dva góly Kostarike a jeden pridal v zápase s Talianskom.

Solankovi na konci júna skončí kontrakt s londýnskou Chelsea a do svojich služieb ho získal Liverpoolu. Útočník príde na Anfield ako voľný hráč a červení musia zaplatiť iba kompenzáciu za mladého hráča vo výške okolo 3 miliónov libier.

Je to vôbec prvá účasť Anglicka vo finále v tejto vekovej kategórii. Finálový zápas s Venezuelou sa hrá v nedeľu 11.6. o 12:00.

Dôležité gólové zásahy Solankeho i Lookmana si môžete pozrieť nižšie.

Solanke - semifinále / gól proti Taliansku na 1:1Lookman - semifinále / gól proti Taliansku na 2:1Solanke - semifinále / gól proti Taliansku na 3:1Solanke - štvrťfinále / gól proti Mexiku na 1:0Lookman - osemfinále / gól proti Kostarike na 1:0Lookman - osemfinále / gól proti Kostarike na 2:0