Liverpool a Bournemouth majú prvé letné posily od majstra z Chelsea

publikované pred 7 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Liverpool a Bournemouth majú prvé letné posily od majstra z Chelsea

Doména na predaj

Mladý talentovaný útočník smeruje do Liverpoolu a skúsený ostrieľaný brankár do Bournemouthu.

Iba 19-ročný útočník ChelseaDominic Solankesa stal prvou letnou posilou Jurgena Kloppa. Solankovi končí na konci júna kontrakt a stane sa voľným hráčom.

The Blues tak dostanú za hráča iba kompenzáciu, ktorú určí tribunál a jej hodnota sa predpokladá na úrovni 3 milióny libier.
Solanke sa tak stal už štvrtým útočníkom Liverpoolu od roku 2004, ktorý prešiel akadémiou londýnskej Chelsea. Pred ním to boli strední útočníci Daniel Sturridge, Divock Origi a Danny Ings.

Solanke, ktorý bude reprezentovať Anglicko do 20 rokov na prebiehajúcom svetovom šampionáte, si v práve skončenej sezóne nezahral u šampióna ani v jednom zápase. V minulej sezóne hosťoval v holandskom klube Vitesse Arnhem.

Posledný zápas za Chelsea odohral ešte v októbri 2014, keď prišiel na ihrisko z lavičky pri výhre 6:0 nad Mariborom v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Druhým hráčom, ktorý opúšťa londýnsku Chelsea je brankárAsmir Begovic, ktorý posilní Bournemouth. Transferová čiastka sa pohybuje na úrovni 10 miliónov libier.

29-ročný reprezentačný brankár Bosny a Hercegoviny podpísal so svojim novým klubom dlhodobý kontrakt.

Begovic sa vracia do známeho prostredia, v Bournemouthe bol už na hosťovaní z Portsmouthu v auguste 2007 a za čerešne odchytal celkovo osem zápasov.
Begovic prišiel do Chelsea v lete 2015 zo Stoke sa sumu 8 miliónov libier, celkovo sa však za dve sezóny v bráne objavil iba v 33 zápasoch a prevažne bol iba dvojkou za Thibautom Courtoisom.

Jeho konkurenciou v Bournemouthe bude 37-ročný Artur Boruc.

„AFC Bournemouth je ambiciózny klubu so svetlou budúcnosťou. Byť v majstrovskej Chelsea bol skvelý pocit, ale cítil som, že je čas pohnúť sa ďalej, pretože chcem chytať pravidelne,“ povedal Begovic pre oficiálnu web stránku Bournemouthu.