Päť najhorších letných prestupov roka 2016

publikované pred 9 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Päť najhorších letných prestupov roka 2016

Doména na predaj

Premier League je presne v polovici sezóny a rozhodli sme sa detailnejšie pozrieť na letné posily jednotlivých klubov Premier League. V dnešnej časti sme sa pozreli na tie nevydarené.

5. Ryan Mason (Hull City)

Prestupová čiastka: 13 miliónov libier
Pôvodný klub: Tottenham

Kľúčová štatistika: Mason vyhral iba v 36 percentách osobných súbojov, iba 8 z 28 jeho obranných zákrokov bolo úspešných.

Mason má stále iba 25 rokov, ale v prípade rekordného klubového prestupu sa určite očakáva oveľa viac, ako tento Angličan reálne na ihrisku predvádza. Má na konte jeden gól, žiadnu asistenciu a celých 90 minút si v tejto ligovej sezóne mohol vychutnať iba štyrikrát. Ak zoberieme do úvahy, že Hullu neustále chýbajú hráči pre rôzne zranenia, tak to nie je dobrá vizitka pre bývalého záložníka Spurs.

4. Claudio Bravo (Manchester City)

Prestupová čiastka: 15 miliónov libier
Pôvodný klub: Barcelona

Kľúčová štatistika: Bravo je jedným z dvoch hráčov City, ktorí vyprodukovali až dve chyby vedúce priamo ku gólu súpera.

Pep Guardiola v lete vypoklonkoval z Manchesteru dlhodobú oporu v bráne Citizens Joea Harta a priviedol si brankára Barcelony Claudia Brava. To čo však predvádza čílsky reprezentant v bráne modrých má ďaleko od pomenovania "spoľahlivé výkony v bráne". Bravo väčšinou vyzerá nervózne, jeho rozohrávka je nepresvedčivá, veľkých zákrokov má na konte minimum a to prirodzene vedie k chybám, ktoré napokon môžu stáť Citizens boj o titul.

3. Simone Zaza (West Ham)

Prestupová čiastka: 5 miliónov libier (hosťovanie)


Pôvodný klub: Juventus

Kľúčová štatistika: Zaza vyslal na brány súperov v Premier League iba dve strely.

Vzorová ukážka nepodareného prestupu. Talian prišiel do West Hamu s veľkými očakávaniami – 25-ročný taliansky reprezentant so skúsenosťami v drese šampióna Serie A sa však absolútne nepresadil. Zaza v 8 ligových zápasoch neskóroval a nepripísal si ani asistenciu. Kladivári ho prestali nasadzovať, aby nemuseli Juventusu zaplatiť 20 miliónov libier za trvalý prestup. V januári sa jeho hosťovanie vo West Hame skončí a už sa hovorí o jeho ďalšom hosťovaní, tentokrát v španielskej Valencii.

2. Moussa Sissoko (Tottenham)

Prestupová čiastka: 30 miliónov libier
Pôvodný klub: Newcastle

Kľúčová štatistika: Sissoko vystrelil na bránu súpera iba jedenkrát a na konte má iba dva úspešné obranné zákroky.

O tohto hráča zviedli v posledných hodinách letného prestupového obdobia veľký súboj Tottenham s Evertonom. Karamelky napokon môžu byť radi, že si to záložník zamieril k Spurs. Sissoko sa nevie prebojovať do základnej zostavy Mauricia Pochettina a argentínsky manažér sa už verejne vyjadril, že hráč napĺňa jeho očakávania iba minimálne. Francúz je frustrovaný a momentálne skôr vypadá ako nepodarok z Newcastle ako francúzsky reprezentant, ktorý predvádzal skvelé výkony na Euro 2016.

1. Borja Baston (Swansea City)

Prestupová čiastka: 15,5 miliónov libier
Pôvodný klub: Atletico Madrid

Kľúčová štatistika: Baston vyslal v lige na bránu súperov iba strely, bol úspešný iba v jednom z 17 obranných zákrokov a vyhral iba v piatich z 26 vzdušných súbojov.

Ďalší klubový prestupový rekord a ďalšie veľké sklamanie. Cena za Bastona bola poriadne mastná, ale ak fanúšikovia labutí očakávali, že bude mať na výkony tímu rovnaký vplyv ako v minulosti Michu, tak musia byť veľmi sklamaní. Španiel skóroval na Emirates pri prehre 2:3, inak však v južnom Walese prežíva naozaj mizernú sezónu.

Musíme tiež spomenúť...

Isaac Success (Watford)- 15 miliónov eur - 8 zápasov / 1 gól / 0 asistencií
Vincent Janssen (Tottenham)- 22 miliónov eur - 14 zápasov / 1 gól / 1 asistencia