Manažér Balotelliho Mino Raiola: Klopp bol kus h...a

publikované pred 8 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manažér Balotelliho Mino Raiola: Klopp bol kus h...a

VPN365.EU

Mino Raiola, agent teraz už bývalého hráča Liverpoolu Maria Balotelliho, verbálne zaútočil na manažéra červených Jurgena Kloppa.

Balotelli sa v stredu stal hráčom OGC Nice a ukončil tak svoje turbulentné dvojročné pôsobenie na Anfielde. Pod nemeckým manažérom taliansky útočník šancu nedostal, čo ťažko niesol hlavne jeho manažér Mino Raiola, ktorý pre periodikum La Gazzetta dello Sport povedal:

„Na konci pôsobenia Balotelliho v klube riaditelia Liverpoolu pripustili, že Klopp sa nesprával fér. Nesúdim ho ako trénera, aj pre mňa je skvelým stratégom, ale nemyslím si, že si uvedomil, že tu hovoríme o človeku. Mario bol exemplárnym príkladom, nikdy sa nesťažoval, aj keď trénoval individuálne. Nestačí povedať, že Klopp bol neférový. Bol to kus h...a.“

Kloppov predchodca Brendan Rodgers priviedol útočníka do klubu v roku 2014 a Talian strelil počas svojej debutovej sezóny v Premier League v červenom drese iba jeden gól.

V sezóne 2015/16 odišiel na hosťovanie do talianskeho AC Miláno, ale aj tu sa vzhľadom na svoju slabú formu i fyzickú kondíciu trápil. Toto leto bola jeho ďalšia kariéra vo vzduchoprázdne a záchranou sa stal francúzsky klub OGC Nice, ktorý ho zobral pod svoje krídla ako voľného hráča.

Liverpool za talianskeho reprezentanta v roku 2014 vyplatil 16 miliónov libier a teraz odišiel úplne zadarmo, čo je samozrejme veľká strata. Napriek tomu bývalá ikona obranných radov červených Jamie Carragher neskrýval radosť z odchodu kontroverzného útočníka.
Klopp Balotellimu šancu nedal a to je evidentne niečo, čo Raiola nedokázal prekúsnuť. Pri intenzívnom a energetickom štýle hry, ktorý preferuje nemecký manažér, však nie je žiadnym prekvapením, že 26-ročný hráč zostal mimo hry.

Odchod Balotelliho z Liverpoolu bol logickým vyústením a útočník sa môže pokúsiť oživiť svoju kariéru v menšom klube, kde nebude na očiach médií.

Ak sa však útočník pozrie do minulosti, bude zrejme ešte v budúcnosti ľutovať premárnený čas na Anfielde a veľkú šancu, ktorú premrhal.