PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Týždeň na Stamford Bridge: Ocenení Mourinho a Solanke

publikované pred 9 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Týždeň na Stamford Bridge: Ocenení Mourinho a Solanke

Chelsea cez víkend vrátila Newcastlu prehru z jesennej časti a vďaka remíze Evertonu s Manchestrom City znovu získala náskok na čele tabuľky.

Nedobytný Stamford Bridge

Ďalší víťazný zápas na Stamford Bridge potvrdil, že The Blues sú doma stopercentní. Gólmi to zariadili Oscar a Diego Costa, ktorý sa tak s pätnástimi presnými zásahmi znovu dostal na čelo tabuľky strelcov. Ďalšiu príležitosť na bodový zápis bude mať v zápase so Swansea, proti ktorej dokázal na začiatku septembra zaknihovať hetrik. V utorok pokračuje náročný program semifinálovým zápasom Capital One Cup-u proti Liverpoolu. Pre The Reds môže Ligový pohár predstavovať najschodnejšiu cestu k trofeji, preto bude derby určite nabité emóciami.

Mourinho najlepším trénerom portugalskej histórie

Emotívny bol aj stredajší večer. José Mourinho sa v Lisabone zúčastnil na ceremónii pri príležitosti 100. výročia založenia Portugalskej futbalovej federácie. Manažér Chelsea bol vyhlásený za najlepšieho trénera/manažéra storočia.„Byť najlepším trénerom portugalskej histórie je veľká česť. Po tom, čo som sa s Portom stal európskym šampiónom, opustil som Portugalsko, ale počas 12 rokov strávených v Anglicku, Taliansku a Španielsku som vždy cítil povinnosť reprezentovať portugalský futbal a mojich spoluobčanov. Preto som veľmi poctený a som pripravený pokúsiť sa pokračovať v prepisovaní histórie s Chelsea.“

Ocenený Solanke

Ocenenia sa dočkal aj Dominic Solanke. 17 - ročný útočník, ktorý si v tejto sezóne pripísal prvý štart v seniorskom tíme The Blues, sa stal držiteľom ceny England Men’s Youth Player of the Year. V minulej sezóne toto ocenenie takisto putovalo do modrej časti Londýna – získal ho Nathaniel Chalobah. Solanke si cenu zaslúžil za skvelé výkony v mládežníckom tíme Chelsea, ale najmä anglickej reprezentácie, s ktorou získal európsky titul v kategórii do 17 rokov. Okrem toho vyhral aj juniorskú verziu FA Cupu a v tejto sezóne má zatiaľ na konte 17 gólov v 17 zápasoch za U21 tím Chelsea. Zdá sa, že Solanke má pred sebou skvelú kariéru.

Obavy o bezpečnosť

O mesiac čaká na Chelsea zápas Ligy majstrov proti PSG. Vo svetle nedávnych udalostí, ktoré sa odohrali v Paríži sa vedenie klubu rozhodlo uskutočniť špeciálne bezpečnostné opatrenia a hráči budú v hlavnom meste Francúzska sprevádzaní strážcami, ktorí budú dohliadať na to, aby sa hviezdam The Blues nič nestalo.

Schürrle do Wolfsburgu?

Wolfsburgu sa zatiaľ v nemeckej lige mimoriadne darí a momentálne sa nachádza na druhej priečke tabuľky. Účasť v Lige majstrov si chce zabezpečiť aj prostredníctvom posilnenia kádra. Jednou z posíl by mohol byť André Schürrle, ktorého odchod z Chelsea sa spomína čoraz častejšie. Vlci údajne za nemeckého reprezentanta ponúkajú 23 miliónov libier. Mourinho nie je spokojný s fyzickou kondíciou krídelníka, preto od neho žiada zlepšenie. Schürrle sa niekoľkokrát vyjadril, že v klube je spokojný a chce v ňom ostať. Nedostatok herných príležitostí však môže zmeniť jeho názor.
Foto: Reuters