Brighton bude mať najmladšieho manažéra v histórii Premier League

publikované pred 13 dňami ~ čítanie na 2 minúty

Brighton bude mať najmladšieho manažéra v histórii Premier League

Brighton & Hove Albion rokuje s nemeckým klubom St Pauli o vymenovaní Fabiana Hurzelera za nového manažéra.

VPN365.EU

Iba 31-ročný Hurzeler bol osemnásť mesiacov hlavným trénerom nemeckého klubu St Pauli a v tejto sezóne ich po 13-ročnej absencii priviedol k postupu späť do Bundesligy.

Brighton už získal pre Hurzelera pracovné povolenie od riadiaceho orgánu (GBE) a na lavičke by mal nahradiť Roberta De Zerbiho, ktorý z klubu odišiel po vzájomnej dohode.

Hurzeler sa tak stane vôbec najmladším trvalým manažérom, ktorý bude viesť tím v Premier League.

Brighton zvažoval opätovné vymenovanie Grahama Pottera, keďže Angličan je od minuloročného odchodu z Chelsea bez práce a stále žije v tejto oblasti. Manažér Ipswichu Kieran McKenna bol tiež jedným z kandidátov, ale rozhodol sa podpísať novú päťročnú zmluvu s nováčikom súťaže.

Hurzeler sa narodil v Houstone v Texase, ale ako dieťa opustil Spojené štáty a strávil 10 rokov v akadémii Bayernu Mníchov. Potom pôsobil v nižších poschodiach nemeckého futbalu až do roku 2020, kedy sa prvýkrát pripojil k St Pauli ako asistent trénera. V decembri 2022 - vo veku 29 rokov - sa ujal vedenia tímu po prepustení Tima Schultza a doviedol St Pauli k piatemu miestu.

V minulej sezóne St Pauli nadviazalo na tento úspech a pod vedením Hurzelera sa rýchlo stalo jedným z favoritov na postup a sezónu napokon ukončilo ako majster druhej Bundesligy.

De Zerbi medzitým v rozhovore po poslednom zápase Brightonu v Premier League vyjadril túžbu rýchlo sa vrátiť k futbalu. „Dúfam, že budem opäť pôsobiť v Premier League. Neviem kedy, neviem kde. Bola to česť pracovať v Premier League. Štadióny sú neuveriteľné, atmosféra je jedinečná. Bez futbalu je to pre mňa ťažké, budem fajčiť viac cigariet, dúfam, že nájdem riešenie pred začiatkom (ďalšej) sezóny, inak budem študovať iných trénerov a pozerať viac-menej 100 zápasov týždenne.“

De Zerbi bol spájaný s voľným miestom v Chelsea po odchode Mauricia Pochettina, ale nikdy sa o túto prácu vážne neuchádzal. Navyše západolondýnsky klub pomerne rýchlo vymenoval za manažéra Enza Maresca z Leicesteru.

Brighton vycestuje v rámci predsezónnej prípravy do Japonska a koncom júla sa v priateľských zápasoch stretne s klubmi Kashima Antlers a Tokyo Verdy. Okrem toho sa 3. augusta stretne na Loftus Road s Queens Park Rangers.