Premier League opúšťa štvorica hráčov

publikované pred 21 dňami ~ čítanie na 2 minúty

Premier League opúšťa štvorica hráčov

Carlos Vinícius, Serge Aurier, Said Benrahma a Pablo Fornals sa sťahujú do nových klubov.

VPN365.EU

28-ročný alžírsky krídelník Said Benrahma sa mal v poslednom prestupovom dni presunúť na hosťovanie do francúzskeho Lyonu, ale kladivári včera v skorých ranných hodinách uviedli, že prestup sa "nepodarilo dokončiť do polnoci".

V ostro formulovanom vyhlásení klub z Ligue 1 kritizoval "nepochopiteľné správanie" West Hamu a uviedol: „Olympique Lyonnais hlboko ľutuje túto situáciu, ktorá svedčí o nedostatku rešpektu zo strany West Hamu voči nášmu klubu a hráčovi.“

Vzhľadom na technické problémy sa však hosťovanie hráča napokon zrealizovalo. Súčasťou dohody je aj opcia na trvalý prestup na konci sezóny.

Zdroje blízke klubu uviedli, že tvrdenia Lyonu o hlbokom nedostatku rešpektu a nepochopiteľnom správaní sú úplne neopodstatnené, čo dokazuje aj vyriešenie tejto dohody počas piatka.

Benrahma prišiel do West Hamu z Brentfordu v októbri 2020 a jeho súčasná zmluva platí do roku 2026. V tejto sezóne však útočník v 22 vystúpeniach nedokázal skórovať a 16. januára bol vylúčený v opakovanom zápase FA Cup-u na pôde Bristol City.

Počas posledného prestupového dňa neprestúpil ani záložník Pablo Fornals, ktorý mal posilniť španielsky Real Betis za čiastku 6,8 milióna libier.

„Na poslednú chvíľu sa vyskytol problém s Fornalsom a myslíme si, že to bol problém s počítačom,“ povedal španielskym médiám výkonný riaditeľ španielskeho klubu Ramon Alarcon.

Aj tento prestup však napokon dostal zelenú a 27-ročný záložník, ktorý do londýnskeho klubu prišiel v júli 2017 za 28 miliónov eur z Villarrealu, sa sťahuje späť do Španielska.

Stredopoliar sa v tejto sezóne snažil získať pravidelné miesto v základnej zostave, ale po letných príchodoch Mohameda Kudusa a Jamesa Ward-Prowsea nastúpil v sezóne 2023/24 iba na štyri zápasy v Premier League.

Turecký Galatasaray sa dohodol s Fulhamom na hosťovaní útočníka Carlosa Viniciusa do konca sezóny.

Vinicius má vo Fulhame obmedzený herný čas a v tejto sezóne nastúpil v Premier League len dvakrát.

Navyše Fulham v deň uzávierky priviedol z Chelsea útočníka Armanda Broju.

Vinicius má pred sebou posledných 18 mesiacov zmluvy a Fulham má možnosť predĺžiť ju o ďalších 12 mesiacov.

Sťahuje sa aj obranca Nottinghamu Serge Aurier, ktorý tiež posilní turecký klub Galatasaray.

31-ročný hráč prišiel do Nottinghamu v septembri 2022 a za lesníkov si pripísal 41 štartov vo všetkých súťažiach.

Obranca, ktorý v tejto sezóne nastúpil 13-krát, teraz mieri do Turecka, kde sa pripojí k tímu Okana Buruka. Prestupová čiastka nebola zverejnená.