Dohody, ktoré by sa mohli uskutočniť pred uzavretím zimného transferového okna

publikované pred 26 dňami ~ čítanie na 5 minút

Dohody, ktoré by sa mohli uskutočniť pred uzavretím zimného transferového okna

Zimné prestupové okno sa uzatvára vo štvrtok o polnoci a kluby tak majú už iba niekoľko hodín, aby posilnili svoje kádre.

VPN365.EU

V januári sme veľa pohybov v kádroch nevideli, ale Newcastle United, Tottenham Hotspur, Chelsea, Aston Villa a Nottingham Forest patria medzi kluby, ktoré by mohli ešte nejakú posilu získať. David Ornstein z portálu The Athletic uviedol niekoľko mien, ktoré by ešte v januári mohli zmeniť dres.

Jacob Ramsey: odchod z Aston Villy

Jacob Ramsey, anglický reprezentačný záložník do 21 rokov, púta pozornosť klubov v Anglicku i v zahraničí.

O 22-ročného Ramseyho prejavil záujem Newcastle United, ale ak sa tímu Eddieho Howea nepodarí dosiahnuť výrazný predaj, pravdepodobne bude mimo jeho dosahu.

Tottenham a Bayern Mníchov patria medzi ďalšie kluby, ktoré dali najavo svoj obdiv k Ramseymu, takže ak budú Villans ochotní predávať, nebudú mať núdzu o záujemcov.

To je veľké "ak", pretože Ramsey sa etabloval ako kľúčový hráč. Na druhej strane môže Villa získať finančné prostriedky, aby zostala v súlade s pravidlami o zisku a udržateľnosti (PSR). Ponuky nad 50 miliónov libier by boli prinajmenšom zvažované.

Ak si bude chcieť klub hráča udržať v kádri, tak má ešte iné možnosti ako získať finančné prostriedky.

Jhon Duran: z Aston Villy do Chelsea

Jedným zo spôsobov je predaj Jhona Durana. Kolumbijský útočník prišiel do Villy vlani v januári, ale výrazne bojuje o väčší herný čas. Unai Emery zjavne nie je jeho najväčším fanúšikom, ale vedenie Chelsea by si ho vedelo predstaviť vo svojom kádri.

Dvadsaťročný Duran má podľa názoru tímu zo západného Londýna obrovský potenciál a vedú s ním dialóg o prípadnej dohode. Samozrejme za predpokladu, že sa cena zníži na úroveň, ktorú považujú za férovú.

Perspektívu hráča môže skomplikovať jeho zranenie, ale prestup do západného Londýna by to nemuselo zastaviť, keďže je vnímaný najmä ako talent smerom do budúcnosti.

Conor Gallagher, Armando Broja, Trevoh Chalobah: z Chelsea do Tottenhamu alebo iného klubu

Vzhľadom na to, že Conorovi Gallagherovi končí zmluva už na konci budúcej sezóny a jej predĺženie sa v súčasnosti zdá byť nepravdepodobné, Chelsea by ho mohla predať buď tento mesiac alebo v lete.

O jeho kúpu sa zaujímali tri kluby z hornej polovice Premier League a napriek dôležitosti 23-ročného Gallaghera pre tím Mauricia Pochettina zostáva budúcnosť tohto záložníka neistá.

Predaj Gallaghera by výrazne pomohol finančnej situácii Chelsea, keďže je domácim produktom. Takto získané peniaze by boli v rámci PSR čistým ziskom. To isté platí aj pre Armanda Broju a Trevoha Chalobaha, ktorí môžu odísť natrvalo alebo na hosťovanie so záväzkom trvalého prestupu. Wolverhampton Wanderers a Fulham sú najsilnejšími záujemcami o Broju, hoci neexistuje žiadna záruka, že odíde.

Správy spájali Chelsea s Karimom Benzemom, ten však do tímu neprestúpi. Modrí sa chcú vyhnúť nákladným prestupom starších hráčov a uprednostňujú vychádzajúce elitné talenty ako Cole Palmer a Malo Gusto.

Gio Reyna: z Borussie Dortmund do Nottinghamu Forest

Pre amerického stredopoliara Gia Reynu je to obrovská sezóna, ktorá vyvrcholí na Copa America na domácej pôde. To znamená, že potrebuje herný čas a v nemeckom Dortmunde je to problém.

Možnosť získať služby 21-ročného hráča na hosťovanie je príťažlivou alternatívou medzi mnohými klubmi a portál The Athletic minulý týždeň odhalil, že Nottingham Forest veľmi silno tlačí na to, aby sa tak stalo.

Tieto pokusy lesníkov pokračujú, zatiaľ čo Reyna zvažuje ďalší krok svojej kariéry. Konkurenčný záujem zo strany Sevilly by nemal byť problémom vzhľadom na finančné obmedzenia na strane španielskeho klubu.

Morgan Rogers: z Middlesbrough do Aston Villy

Aston Villa počas víkendu predložila tretiu vylepšenú ponuku na podpis ofenzívneho záložníka Middlesbrough Morgana Rogersa v hodnote približne 15 miliónov libier vrátane bonusov.

21-ročný Rogers sa stal hlavným cieľom šéfa Villans Emeryho a rokovania o prípadnej dohode pokračujú.

Ofenzívne ladený stredopoliar sa začiatkom mesiaca predstavil v zápase Middlesbrough s Villou v treťom kole FA Cup-u a zahviezdil pri postupe tímu z Championship do semifinále Carabao Cup-u.

Antonio Nusa: z Club Bruggy do Brentfordu alebo iného klubu

Brentford sa už dohodol s belgickým klubom na podpise žiadaného krídelníka Antonia Nusu. Teraz pracujú na dokončení prestupu 18-ročného hráča, ale ešte nie je nič uzavreté.

Kým nezaschne atrament, nič sa neráta. Najmä keď o služby hráča majú záujem aj Tottenham a Chelsea. Newcastle ho obdivuje, ale už má dve ľavé krídla. Liverpoolu sa páči tiež, ale nemôže nič robiť, kým nebude jasno v otázke nového manažéra a športového riaditeľa.

Miguel Almiron: z Newcastle do Al Shabab

Howe trval na tom, že Miguel Almiron chýbal v zostave pri sobotňajšom víťazstve vo štvrtom kole FA Cup-u nad Fulhamom kvôli chorobe. Okrem toho tréner strák opakovane povedal, že jeho prioritou v tomto transferovom okne je len udržať si svojich aktuálnych hráčov v kádri.

Newcastle však bude musieť v určitom momente predať hráčov, aby splnil PSR, a odchod 29-ročného Almirona sa ukazuje ako najpravdepodobnejšia možnosť. Al Shabab situáciu okolo hráča sleduje. Je jedným z klubov Saudi Pro League, ktorý nevlastní Verejný investičný fond, ktorý vlastní aj Newcastle.

Nebuďte prekvapení, ak Almiron napokon z klubu odíde. Tým by sa konečne vytvoril priestor pre príchod nových hráčov, pričom prioritou Newcastle z hľadiska príchodov je stále stredný záložník.

Kiernan Dewsbury-Hall: z Leicesteru City do Brightonu

Medzi ponúkanou a žiadanou čiastkou je stále priepasť, ale Brighton sa naďalej usilovne snaží pokročiť v prebiehajúcich rokovaniach s Leicesterom o podpise Dewsbury-Halla.

Leicester je na čele ligy a má našliapnuté k návratu medzi elitu. Vedia, že strata jedného z ich najlepších hráčov nesie určité riziko, ale ich pozícia PSR znamená, že by mohlo dôjsť k dohode. O hráča sa zaujíma aj trojica ďalších troch klubov z Premier League - Brentford, Arsenal a Fulham.

A niekoľko ďalších hráčov, ktorých treba sledovať...

Crystal Palace odmietol ponuku Nottinghamu Forest za gólmana Sama Johnstona na hosťovanie so záväzkom trvalého prestupu na konci sezóny. Je pravdepodobné, že brankár zostane v kádri orlov. Lesníci tak hľadajú vhodnú alternatívu, ktorá by sa v prípade podpisu zmluvy mohla stať ich brankárskou jednotkou v budúcej sezóne. Ak sa im podarí posunúť ďalej niektorých hráčov, môžu priviesť aj mladého útočníka.

V hľadáčiku Palace zostáva 19-ročný záložník Adam Wharton z Blackburnu Rovers. Klub z Championship odmietol ponuku orlov vo výške 18,5 milióna libier.

Očakáva sa, že Wolves budú kontaktovať parížsky Saint-Germain ohľadom možného zapožičania 18-ročného záložníka Noha Leminu, ktorý je mladším bratom záložníka vlkov Maria Leminu.

West Ham United odstúpil od dohody o 19-ročnom krídelníkovi Nordsjaellandu Ibrahimovi Osmanovi z dôvodu vysokej požadovanej čiastky nórskeho klubu. Osman by však ešte pred uzávierkou napokon mohol zakotviť v Premier League.

West Ham tiež skúma možnosť príchodu Jotu z Al Ittihadu, hoci tento prestup komplikujú daňové problémy.

Očakáva sa, že útočník Bournemouthu Kieffer Moore sa pripojí k Sunderlandu, Cardiffu alebo Ipswichu na hosťovanie. Všetky tieto kluby predložili ponuky za 31-ročného hráča.

Neúspešné pôsobenie Divocka Origiho vo Forest by sa mohlo skončiť. Jeho materský klub AC Miláno ponúkol belgického hráča tímom z MLS.

Zdroj: The Athletic