Nottingham Forest vyhodil Coopera, kormidlo preberie Nuno Espirito Santo

publikované pred 2 mesiacmi ~ čítanie na 1 minútu

Nottingham Forest vyhodil Coopera, kormidlo preberie Nuno Espirito Santo

V Premier League padla druhá manažérska hlava. Pred pár dňami opustil Sheffield United Paul Heckingbottom, ktorého nahradil Chris Wilder. Teraz opúšťa Nottingham Steve Cooper a jeho miesto zaujme Nuno Espirito Santo.

VPN365.EU

Klub, ktorý je v Premier League na 17. mieste, sa rozhodol vyhodiť Coopera po sérii šiestich ligových zápasov bez víťazstva a len jedného víťazstva z posledných 13 odohraných duelov.

Cooperovo miesto na City Ground zaujme bývalý šéf Tottenhamu Hotspur Espirito Santo, ktorý minulý mesiac opustil svoje pôsobenie v saudskoarabskom klube Al Ittihad.

Forest oslovil aj bývalého manažéra Wolves, Španielska a Realu Madrid Julena Lopeteguiho a zvažoval aj príchod Olivera Glasnera, Rakúšana, ktorý priviedol bundesligové tímy Wolfsburg a Eintracht Frankfurt do Ligy majstrov, pričom s nemeckým klubom triumfoval v Európskej lige v sezóne 2021/22.

Espirito Santo doviedol Wolves v roku 2018 k postupu z druholigovej Championship a neskôr k siedmemu miestu v Premier League.

V júni 2021 ho angažoval Tottenham, ale v hlavnom meste vydržal len štyri mesiace.

Cooper prevzal Forest v septembri 2021 na dne Championship, ale priviedol ho k pozoruhodnému obratu, ktorým si lesníci zabezpečili miesto v play-off, v ktorom napokon porazili Sheffield United i Huddersfield Town a postúpili do Premier League.

Napriek tomu, že majiteľ Evangelos Marinakis odovzdal Cooperovi v októbri minulého roka novú zmluvu do roku 2025, 44-ročný manažér bol počas celej sezóny pod tlakom a Forest sa len zriedkakedy dostal zo spodnej päťky ligovej tabuľky.

Cooper doviedol Forest na 16. miesto, pričom skončil o štyri body pred osemnástym Leicesterom City. Bola to prvá sezóna klubu v Premier League po viac ako 20 rokoch.

Aktuálna sezóna sa ukázala byť pre Cooperov tím rovnako náročná, keďže tím sa zapojil do ďalšieho boja o záchranu.

Forest síce vyhral dva z úvodných štyroch zápasov Premier League, vrátane pozoruhodného víťazstva na Stamford Bridge začiatkom septembra, ale vyhral len jeden z nasledujúcich 13 ligových zápasov.

Pôsobivé dvojgólové víťazstvo doma nad rozbehnutou Aston Villou začiatkom novembra ukončilo sériu šiestich zápasov Premier League bez víťazstva, ale klub následne nevyhral žiadny z ďalších šiestich ligových zápasov, vrátane päťgólovej porážky vo Fulhame začiatkom tohto mesiaca.