Pep Guardiola: V City by som zostal, aj keby nás preradili to tretej ligy

publikované pred 8 mesiacmi ~ čítanie na 1 minútu

Pep Guardiola: V City by som zostal, aj keby nás preradili to tretej ligy

Manažér Manchesteru City Pep Guardiola verí, že klub bude sa dočká verdiktu "nevinný" napriek tomu, že čelí 115 obvineniam za údajné porušenie finančných pravidiel Premier League.

Doména na predaj

Premier League obvinila City v súvislosti s týmito 115 údajnými porušeniami vo februári tohto roku, hoci k pochybeniam klubu malo dôjsť v období medzi sezónami 2009/10 až 2017/18.

Očakáva sa, že v blízkej dobe nedôjde k žiadnemu verdiktu - a teda ani k žiadnemu trestu - vzhľadom na obrovský rozsah prípadu a nekompromisné odmietanie všetkých obvinení zo strany City.

Prípad City sa však opäť dostal do popredia po tom, ako Premier League začiatkom mesiaca udelila Evertonu 10-bodový trest.

Everton sa predtým priznal k jednému porušeniu pravidiel Premier League o zisku a udržateľnosti.

Keďže Evertonu bol odpočítaný veľký počet bodov, objavili sa špekulácie, že City bude pravdepodobne čeliť zostupu do nižšej súťaže - alebo dokonca viacerým zostupom - ak bude uznaný vinným zo všetkých 115 obvinení.

Guardiola však verí, že kluboví právnici obvinenia zvládnu vyriešiť. Na piatkovej tlačovej konferencii naznačil, že by rád zostal na Etihad Stadium, aj keby klub poslali do tretej ligy.

„Pýtate sa ma na tieto záležitosti, ako keby sme už boli potrestaní. V tejto chvíli sme nevinní, kým sa vina nepreukáže,“ povedal Guardiola.

„Viem, že ľudia to chcú. Viem to, cítim to. Budem čakať. Počkajte a uvidíte. Po vynesení rozsudku sem prídeme a vysvetlíme to.“

„Ale absolútne nebudem zvažovať svoju budúcnosť v závislosti od toho, či budeme tu alebo v League One.“

„Je väčšia šanca, že tu zostanem, ak budeme v League One, ako keď vyhráme Ligu majstrov.“

K prebiehajúcej kauze Guardiola dodal: „Ani na sekundu som nezmenil svoj názor. Potrebujeme čas. Počkáme, ako sa rozhodnú, a potom prijmeme uznesenie.“

„K Evertonu nepoviem ani slovo, pretože reálne neviem, čo sa naozaj stalo.“

„Možno to viete vy, ale ja som sa opýtal zástupcov nášho tímu a sú to dva úplne odlišné prípady.“

„Viem, že ľudia hovoria: 'Dobre, City - prečo nejdú hrať až do konferencie?' Ale počkajme si. A potom sa stane to, čo sa má stať.“


Prečítajte si tiež