Man City 1:1 Liverpool: Preteky o titul nemusia byť formalitou, ktorú väčšina fanúšikov očakáva

publikované pred 3 mesiacmi ~ čítanie na 2 minúty

Man City 1:1 Liverpool: Preteky o titul nemusia byť formalitou, ktorú väčšina fanúšikov očakáva

Odkedy sa Manchester City a Liverpool pod vedením manažérov Pepa Guardiolu a Jurgena Kloppa stali dvoma poprednými tímami Premier League, neustále predvádzajú zápasy, ktoré sú hotovým futbalovým sviatkom. Víkendový duel však nebol jedným z nich.

VPN365.EU

Môžeme sa iba dohadovať, či už to bolo skorým začiatkom stretnutia, ťažkými nohami hráčov z reprezentačných povinností, alebo jednoducho tým, že hráči nedokázali siahnuť na dno svojich síl, ako tomu bolo v zápasoch týchto dvoch rivalov v minulosti.

Dokonca ani divákov priamo na Etihad Stadium nedokázal zápas strhnúť a šéf Manchesteru City Guardiola sa v tejto nezvyčajne pokojnej atmosfére obrátil na domácich priaznivcov a prosil ich o väčšiu podporu v druhom polčase.

City majú pred sebou ťažkú úlohu, keď v minulej sezóne získali treble v podobe triumfu v Premier League, Lige majstrov a FA Cup-e, pričom v tomto období už k nim pribudol aj Superpohár Uefa, ale pred výkopom využili príležitosť pripomenúť svojim fanúšikom (a možno ešte viac tým liverpoolskym) tieto hviezdne úspechy štyrmi vlajkami rozprestretými na trávniku.

Bola to veľká príprava na zápas, ktorý sa v posledných sezónach stal najprestížnejším zápasom Premier League.

A predsa sa to všetko zdalo také nevýrazné, okrem záverečného náporu, keď sa City snažilo získať späť svoj náskok, ktorý im dal Erling Haaland - najrýchlejší hráč, ktorý dosiahol 50 gólov v Premier League, iba v 48 zápasoch.

City boli lepším tímom ako Liverpool a mali vyhrať, ale možno je to ďalší náznak toho, že Premier League nemusí byť v tejto sezóne takou formalitou, ako mnohí očakávajú. Aj keď treba spomenúť, že stávkari by mali naďalej veriť zverencom Pepa Guardiolu, najmä keď sa do hry vráti späť Kevin de Bruyne.

Hráči City sú naďalej hladní po úspechoch a sú najlepším mužstvom v Európe. V Jeremym Dokuovi, s jeho rýchlosťou a priamym ťahom na bránu, belasí získali vzrušujúcu akvizíciu, hoci stratu Jacka Grealisha pre chorobu bolo na ihrisku cítiť.

Nádejou pre ostatných môžu byť len niektoré výsledky, ako je prehra na Arsenale či remízy na pôde Chelsea a doma s Liverpoolom.

A tí, ktorí dúfajú, že City zoberú korunu, budú potrebovať všetku pomoc, ktorú môžu dostať, pretože to bolo prvýkrát, čo City doma nevyhralo v 24 zápasoch.

Liverpool je jedným z tých tímov, ktoré dúfajú, že dokážu využiť akýkoľvek náznak pokĺznutia City, ale reálne je to tím v prechode s novými hráčmi, ktorí sa musia do tímu integrovať. Kvalitným začiatkom sezóny možno dokonca prekvapili aj sami seba.

Navyše Kloppovi zverenci si rozhodne neuľahčujú život. Prvýkrát od novembra 2006 inkasovali úvodný gól v šiestich po sebe idúcich zápasoch Premier League a toto je ich prvá sezóna bez čistého konta v úvodných siedmich zápasoch Premier League od sezóny 2004/05.

Jedna vec, o ktorej sa nepochybuje, je, že Kloppov "preťažený Liverpool" má charakter a aj keď nie je v najlepšej forme, stále je permanentnou hrozbou, ktorá ho robí nebezpečným, ak súper nevyužije svoje šance a zápas nedokáže "uzavrieť". A to na vlastnej koži pocítilo aj City.

Červení trpezlivo vyčkávali, ukázali bojovnosť a dočkali sa odmeny, keď Alexander-Arnold vykompenzoval ťažké popoludnie v defenzíve tvárou v tvár neúnavnému Dokuovi tým, že ukázal svoju skvelú techniku pri vyrovnávajúcom góle.

Brankár Liverpoolu Alisson bol pri mnohých problémoch červených svojimi zlými výkopmi, ale aj tak prispel dôležitými zákrokmi k bodovému zisku hostí. City mohlo v posledných sekundách strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď Haalandova hlavička preletela iba o centimetre vedľa vzdialenejšej žrde.

Stále tam bolo vidieť momenty kvality, ale nemôžeme očakávať, že každé stretnutie medzi touto dvojicou bude futbalovou lahôdkou.

City má takú prevahu, že každý vyzývateľ sa bude chytať aj najtenšej slamky, ktorú mu ponúknu. A hoci je to slabá ponuka, dve remízy po sebe môžu byť to najlepšie, čo môžu získať.