PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Fantastické čísla Pepa Guardiolu proti Manchesteru United

publikované pred mesiacom ~ čítanie na 2 minúty

Fantastické čísla Pepa Guardiolu proti Manchesteru United

Včerajšie víťazstvo nad United zlepšilo Guardiolove, už aj tak skvelé štatistické ukazovatele v zápasoch proti červeným diablom, pričom katalánsky tréner si zápasy v Divadle snov doslova užíva...

VPN365.EU

Manchester United síce pred nedeľou vyhral tri zápasy v rade, ale boli to takmer tak nepresvedčivé víťazstvá, ako len môžu byť, a iba zakryli mnohé trhliny.

Vzhľadom na to bol Manchester City pravdepodobne tým posledným tímom na svete, ktorému by v tejto chvíli chceli diabli čeliť, a konečný výsledok - výhra 3:0 pre zverencov Pepa Guardiolu - nebol v žiadnom prípade šokom.

City dominovali takmer od začiatku do konca stretnutia, pričom ich 3,9 očakávaných gólov (xG) v priebehu zápasu prevyšovalo 1,0 (xG) v podaní United. Erling Haaland skóroval raz v každom polčase, pričom prvý gól bol z penalty, a potom Phil Foden pridal tretí presný zásah hostí po Nórovej prihrávke.

Ľahkosť víťazstva City tiež nebola obzvlášť prekvapujúca. Zatiaľ čo v minulej sezóne United tento zápas vyhrali, v tomto období sa zverencom Erika ten Haga nedarí.

A tu už sú čísla manažéra belasých Pepa Guardiolu proti mestskému rivalovi belasých.

Tridsaťdeväť rôznych manažérov viedlo päť a viac zápasov Premier League vonku na Old Trafford. Guardiola je jediný, ktorý má pomer výhier vyšší ako 50%, keď tam vyhral 62,5% svojich zápasov (5/8).

Guardiola je tiež jediným manažérom (minimálne 10 stretnutí) s celkovým pomerom výhier 50% proti United vo všetkých zápasoch Premier League, či už doma alebo vonku (8/15). Okrem toho iba Arséne Wenger (12) vyhral viac zápasov Premier League proti Man Utd ako šéf City (8), hoci Francúzova bilancia znamená iba 27,3% úspešnosť (12/44).

Toto bolo siedme víťazstvo City na Old Trafford pod Guardiolom vo všetkých súťažiach, pričom je to prvýkrát, čo tam pod ním vyhrali rozdielom 3 gólov. Len proti Arsenalu (8) vyhral Guardiola vo svojej manažérskej kariére viac zápasov vonku proti jednému súperovi.

Po tom, čo Guardiola na Old Trafford už porazil Josého Mourinha a Oleho Gunnara Solskjaera, sa stal prvým manažérom Man City, ktorý vyhral vonku proti trom rôznym manažérom Man Utd v anglickej najvyššej súťaži. Posledným, kto to dokázal na čele akéhokoľvek klubu, bol Brian Clough, ktorý zaznamenal výhry nad piatimi rôznymi manažérmi Man Utd (Sir Matt Busby, Tommy Docherty, Dave Sexton, Ron Atkinson a Sir Alex Ferguson).

Guardiola získal na Old Trafford v Premier League v priemere 2,0 bodu na zápas. Spomedzi ostatných klubov takzvanej "veľkej šestky" má lepšiu bilanciu vonku len proti Arsenalu, keď v zápasoch s Gunners získal 2,38 bodu na zápas.

Odkedy sa Guardiola postavil na lavičku City, nazbieral o 145 bodov viac ako Manchester United (649 ku 504), vyhral o 60 zápasov v Premier League viac (205 ku 145) a jeho zverenci strelili o 229 gólov viac (681 ku 452).

Guardiola je jedným z troch manažérov, ktorých tímy strelili Man Utd štyri alebo viac gólov v jednom zápase Premier League viac ako raz (dvakrát), pričom ďalšími sú Jürgen Klopp (štyrikrát) a Kevin Keegan (dvakrát).