Žalostný výkon Manchesteru United presne vystihuje, ako diabli veľmi zaostávajú za City

publikované pred 8 mesiacmi ~ čítanie na 3 minúty

Žalostný výkon Manchesteru United presne vystihuje, ako diabli veľmi zaostávajú za City

Manchester United sa vyškriabal cez Brentford, Sheffield United a FC Kodaň, no v nedeľu mu jeho mestský rival pripomenul jeho súčasné postavenie tým najničivejším spôsobom.

VPN365.EU

United v minulej sezóne dosiahli pokrok, ale na základe tohto zápasu i ďalších neuspokojivých výsledkov, môžeme konštatovať, že od augusta sa vrátili na úroveň pred príchodom Ten Haga do klubu.

Po takomto predstavení diablov by v červenej časti Manchesteru mali zaznieť poplašné zvony. Ale keď sa Glazerovci zdržiavajú v Amerike, všimnú si vôbec čo im v nedeľu urobil ich veľký rival?

City využije a potrestá tímy, ktoré prechádzajú zlým obdobím, takže toto derby malo byť akýmsi lakmusovým papierikom, či sa strana Erika ten Haga po pomalom začiatku sezóny opäť vracia ku svojej lepšej forme. Teraz je jasné, že nie.

Tím Pepa Guardiolu, ktorý vyhral treble, United totálne vyžmýkal, pohral sa s ním a ukázal, že priepasť medzi miestnymi rivalmi sa namiesto zmenšovania ešte viac zväčšuje.

Priaznivci sledujúci zápas na štadióne a v televízii to mohli vidieť. Niekedy však voľné oko nestačí.

Štatistici majú v súčasnosti s United svoje dni a nechcené rekordy padajú desivou rýchlosťou.

Tu je jeden pre vás: United prehrali na Old Trafford za 10 rokov od odchodu Sira Alexa Fergusona do dôchodku toľko zápasov Premier League (34), ako počas jeho celého pôsobenia vo funkcii. Za Fergusona sa odohralo 405 takýchto zápasov a od jeho odchodu do dôchodku iba 196.

Potrebujete ďalší? V tejto sezóne Premier League diabli viedli na Old Trafford iba 29 minút.

Tretí? Odkedy Guardiola prišiel do City na začiatku sezóny 2016/17, získali belasí o 145 bodov viac ako United - 649 ku 504 - a vyhrali o 60 zápasov viac (205 ku 145).

Už máte dosť?

Dobre, už iba jeden: V tejto sezóne prehrali hráči Ten Haga polovicu zápasov v Premier League, čo je najviac prehier z úvodných 10 zápasov v najvyššej súťaži od sezóny 1986/87.

A aby toho nebolo málo, Erling Haaland, ktorý v nedeľu dvakrát skóroval, dal v Premier League toľko gólov (11) ako všetci hráči United v tejto sezóne dohromady.

Štatistiky sú hrozné a nedeľňajšiu porážku nie je možné označiť inak ako katastrofu. A to ešte Andre Onana bol ich najlepším hráčom. Bez neho mohli City streliť štyri, päť, šesť alebo sedem gólov.

Aj keď to nebolo namierené na United, Guardiola jednou vetou zdôraznil kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma tímami. „Mnohokrát som povedal, že v našom klube ideme všetci rovnakým smerom: predseda, generálny riaditeľ, športový riaditeľ a hráči.“

Môžu si v United povedať, že všetci v klube ťahajú za jeden koniec povrazu, keď nad vlastníctvom klubu visí toľko neistoty? A práve neistota sa nevyhnutne preniesla aj na ihrisko.

„V prvom polčase sme mali veľmi dobrý herný plán a jeho realizácia bola veľmi dobrá,“ povedal Ten Hag, ktorého United v úvodných 45 minútach vyslali dve strely na bránu a mali menej ako 40-percentné držanie lopty.

Penalta udelená City pred polčasovou prestávkou narušila hru z pohľadu United, pričom Ten Hag na otázku, čo si myslí o rozhodnutí VAR zasiahnuť do zápasu, keď bol Rasmus Hojlund posúdený ako hráč, ktorý ťahal Rodriho za dres, ponúkol iba "no comment".

Ani potom, keď boli United ešte v hre, nedokázal Holanďan zvrátiť priebeh zápasu.

Jeho rozhodnutie stiahnuť po prvom polčase z hry Sofyana Amrabata, ktorý bol vybraný na to, aby tlačil na rozohrávku City, a nasadiť Masona Mounta ako konštruktívnejšieho hráča, nezafungovalo.

Mount sa lopty dotkol 14-krát v porovnaní s 19-timi Amrabatovými prihrávkami a dokončil osem z 12 prihrávok, ale žiadna z nich sa nedostala do finálnej tretiny ihriska.

Viniť však Mounta za problémy United proti City by bolo nespravodlivé. United boli v útoku bezzubí. Hojlund v prvých siedmich zápasoch Premier League nedal gól a Marcus Rashford od začiatku septembra neskóroval v žiadnej súťaži za klub.

Ten Hag bol vypískaný tými, ktorí boli na Old Trafford, keď nahradil Hojlunda za Alejandra Garnacha v druhom polčase. Holanďan povedal, že musí "chrániť" mladého útočníka, ktorý "nie je zvyknutý na tri zápasy za týždeň".

Napriek tomu, že Ten Hag zaostáva za vedúcim tímom tabuľky Tottenhamom Hotspur o 11 bodov a na štvrté miesto stráca osem bodov, verí, že jeho tím sa stále zlepšuje.

„Sme na ceste hore,“ povedal kľudným hlasom po nedeľňajšom zápase.

Realita je však taká, že United nie sú na ceste nahor - sú na ceste nikam a táto cesta sa ukazuje ako veľmi bolestivá.