Kto sa napokon zachráni v Premier League?

publikované pred 11 mesiacmi ~ čítanie na 1 minútu

Kto sa napokon zachráni v Premier League?

Až posledné kolo anglickej Premier League rozhodne o tom, ktoré dva kluby odprevadia Southampton do Championship.

VPN365.EU

Jedenásťročné pôsobenie Southamptonu v Premier League sa skončilo po prehre s Fulhamom, ale kto z trojice Everton, Leicester a Leeds sa k nemu pridá?

V nedeľu podvečer sa odohrá posledné ligové kolo a najlepšie rozdané karty má momentálne Everton, ktorý ako jediný má záchranu vo svojich rukách.

Inak povedané, ak Everton v poslednom kole na domácom štadióne zdolá Bournemouth, tak dvojica jeho rivalov bude putovať o súťaž nižšie.

Remíza by však karamelkám stačiť nemusela, keďže majú horší rozdiel vsietených a inkasovaných gólov (-24) ako Leicester (-18), ktorý je v tabuľke dva body za nimi.

Leicester nedokázal naplno bodovať na pôde Newcastle a musí sa už iba spoliehať na zakopnutie karameliek.

Líšky privítajú v poslednom kole na svojom štadióne West Ham United a musia bodovať naplno, aby mali aspoň teoretickú nádej na záchranu.

V najhoršej situácii je pred záverom súťaže Leeds. Má najhorší gólový rozdiel (-27) a doma hostí náročného súpera Tottenham.

Ak severolondýnčanov bieli zdolajú, tak sa musia spoliehať na malý zázrak - Everton nesmie vo svojom zápase získať ani bod a líšky nemôžu s kladivármi bodovať naplno.

Everton pôsobí v Premier League od jej vytvorenia v roku 1992 a súťaž doteraz nikdy neopustil.

Leicester postúpil do najvyššej súťaže v roku 2014 a v sezóne 2015/16 všetkých šokoval, keď získal pod vedením manažéra Ranieriho ligový titul.

Leeds sa ako zakladajúci člen súťaže vrátil do Premier League v roku 2020 a už v minulej sezóne sa iba tesne vyhol zostupu, keď skončil na sedemnástej priečke.