Mauricio Pochettino: Chelsea sa dohodla na vymenovaní bývalého šéfa Tottenhamu za svojho nového trénera

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Mauricio Pochettino: Chelsea sa dohodla na vymenovaní bývalého šéfa Tottenhamu za svojho nového trénera

51-ročný Argentínčan sa vracia do Premier League a na konci tejto sezóny nahradí na lavičke dočasného manažéra Franka Lamparda.

Doména na predaj

Pochettino bude nástupcom Grahama Pottera, ktorý bol odvolaný začiatkom apríla po necelých siedmich mesiacoch vo funkcii.

Napriek tomu, že Chelsea v posledných dvoch prestupových obdobiach minula 600 miliónov libier, nachádza sa v dolnej polovici Premier League a sezónu ukončí bez trofeje, pričom v budúcej sezóne si nezahrá ani v európskych súťažiach.

Pochettino je bez práce od minulého leta, keď ho po 18 mesiacoch prepustil z funkcie parížsky Saint-Germain, ktorý v roku 2022 doviedol k titulu v Ligue 1 a rok predtým k zisku Francúzskeho pohára.

Bývalý šéf Espanyolu viedol Spurs päť rokov od mája 2014, ale so severolondýnskym klubom nedokázal vyhrať žiadnu trofej.

V roku 2019 ich doviedol do finále Ligy majstrov, ktoré prehrali s Liverpoolom, a v sezóne 2016/17 ich doviedol aj do finále Ligového pohára a na druhé miesto v Premier League, pričom práve Chelsea vyhrala obe súťaže.