Arsenal posilnil Jorginho, kanonieri túžia po Caicedovi

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Arsenal posilnil Jorginho, kanonieri túžia po Caicedovi

Arsenal sa dohodol na prestupe Jorginha z londýnskej Chelsea. Ak Brighton zmení svoj postoj, tak kanonierov posilní aj Caicedo.

VPN365.EU

31-ročný stredopoliar Jorginho podpísal zmluvu na 18 mesiacov s opciou na ďalší rok. Kanonieri za hráča zaplatili 12 miliónov libier.

Talianovi za šesť mesiacov končí kontrakt na Stamford Bridge a Blues by mohli ešte dnes získať záložníka Benficy Enza Fernandeza.

Pod vedením Mikela Artetu sa Arsenal pokúsil získať Jorginha ešte v lete 2020, rok predtým, ako tento stredopoliar vyhral Ligu majstrov a Majstrovstvá Európy v drese Talianska.

Arteta bol tiež asistentom manažéra v Manchesteri City, keď sa ho v roku 2018 belasí pokúšali podpísať, ale Jorginho odmietol tento krok a pripojil sa k Mauriziovi Sarrimu v Chelsea, s ktorým spolupracoval aj v Neapole.

Gunners sú tiež stále pripravení uzavrieť dohodu s Brightonom ohľadom Moisesa Caiceda, ak Čajky zmenia svoj odmietavý postoj.

Arsenal spravil za Caiceda dve ponuky a obe boli zamietnuté, pričom druhá z nich predstavovala čiastku 70 miliónov libier.

Kanonieri však majú naďalej eminentný záujem o ekvádorského reprezentanta a sú pripravení ďalej rokovať.

„Ľudia môžu byť prekvapení, keď sa pozrú na profil hráčov, ktorých Arsenal podpisuje, ale Mikel Arteta v deň podpisu zmluvy s Leandrom Trossardom zdôraznil, že potrebujú hráčov, ktorí sú fit a pripravení ihneď nastúpiť v Premier League. Presne takým hráčom je Jorginho,“ uviedol Gail Davis zo Sky Sports News.

„Arsenal má nedostatok hráčov v strede poľa. Mohamed Elneny je mimo hry a Thomas Partey si privodil zranenie v pohári.“

„Onedlho sa opäť rozbehnú zápasy v európskych pohároch a bude sa hrať štvrtok-nedeľa-štvrtok-nedeľa a kanonieri potrebujú široký káder.“

„Moises Caicedo je muž, ktorý priťahuje veľkú pozornosť Chelsea a Arsenalu. Arsenal spravil už dve ponuky, ale Brighton trvá na tom, že hráč nie je na predaj.“