Anthony Gordon: Newcastle dotiahol prestup útočníka Evertonu za 40 miliónov libier

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Anthony Gordon: Newcastle dotiahol prestup útočníka Evertonu za 40 miliónov libier

Newcastle uviedol, že Gordon podpísal dlhodobú zmluvu, ale presnú dĺžku kontraktu nezverejnil.

VPN365.EU

Newcastle United dokončil podpis zmluvy s útočníkom Evertonu Anthonym Gordonom, ktorá by v konečnom dôsledku mohla mať hodnotu až 45 miliónov libier.

Dvadsaťjedenročný hráč, ktorý pôsobí v Evertone od svojich jedenástich rokov, bol v lete cieľom londýnskej Chelsea.

Počiatočná čiastka za hráča sa pohybuje na úrovni 40 miliónov libier. Ďalších 5 miliónov môžu karamelky získať na bonusoch.

„Odkedy som počul o záujme Magpies, tak som bol presvedčený, že Newcastle je pre mňa tým pravým miestom. Ľudia ešte nevideli, čoho som schopný,“ povedal Gordon pre NUFC TV.

„Myslím si, že fanúšikovská základňa a mesto mi naozaj vyhovujú. Rovnako spôsob hry tímu pod vedením manažéra Howea. Klub sa uberá správnym smerom.“

„Mám pocit, že je to naozaj veľký krok. Myslím si, že tu môžem naozaj vyniknúť.“

Vo vyhlásení Evertonu sa uvádza, že Gordon sa pripojil k tímu Eddieho Howea, ktorý je aktuálne v Premier League na treťom mieste. Stalo sa tak potom, čo samotný hráč požiadal o uvoľnenie z klubu.

Manažér Howe k prestupu povedal: „Som veľmi rád, že sa mi podarilo podpísať Anthonyho - je to špičkový talent.“

„Som nadšený, že s ním môžem pracovať, rozvíjať ho a teším sa na to, čo dokáže v drese Newcastle.“

Časť sumy za anglického reprezentanta do 21 rokov by mal dostať k dispozícii nástupca Franka Lamparda na poste manažéra Evertonu, ktorým by sa mal stať bývalý šéf Burnley Sean Dyche.

Gordon bol v piatok v tréningovom centre Evertonu na Finch Farm po trojdňovej absencii, ale dohoda bola uzavretá ešte pred utorňajšou uzávierkou prestupov.

Everton údajne v lete požadoval od Chelsea za Gordona 60 miliónov libier, ale klub z Merseyside sa teraz rozhodol predať hráča za nižšiu sumu.

Produkt akadémie karameliek strelil od svojho debutu v roku 2017 sedem gólov v 78 odohraných zápasoch.

Od domácej prehry s Wolverhamptonom na Boxing Day nenastúpil ani na jeden zápas a jeho posledný gól padol 22. októbra pri výhre 3:0 nad Crystal Palace, pri poslednom víťazstve Evertonu vo všetkých súťažiach.

Gordon by mohol debutovať za Magpies už 4. februára, kedy straky nastúpia v St James' Parku proti West Hamu United.