Prekvapenie v Liverpoole: Julian Ward ohlásil odchod z klubu

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Prekvapenie v Liverpoole: Julian Ward ohlásil odchod z klubu

Športový riaditeľ Liverpoolu Julian Ward opustí klub na konci sezóny už po jednom roku vo funkcii.

VPN365.EU

Ward iba v lete prevzal povinnosti od svojho predchodcu Michaela Edwardsa a pripisovalo sa mu viacero z nedávnych úspechov The Reds na prestupovom trhu. Ward odchádza, lebo si podľa jeho slov chce dať pauzu po viac ako desiatich rokoch pôsobenia na klub.

Jeho rozhodnutie je nečakané a je zrejmé, že ho v klube privítali so sklamaním. Vedenie klubu sa však naďalej môže opierať o služby dlhoročných starší zamestnancov vrátane Davea Fallowsa (vedúci náboru) a Barryho Huntera (hlavný skaut), ktorí naďalej zohrávajú ústredné úlohy na prestupovom trhu.

Klub začal proces identifikácie, ktorý model bude v budúcnosti najefektívnejší a tlačová agentúra PA uviedla, že manažér Jurgen Klopp, ktorý nedávno predĺžil zmluvu do roku 2026, bude hrať kľúčovú úlohu v tomto procese spolu s výkonným riaditeľom Billym Hoganom.

Wardov odchod prichádza po nedávnych správach, ktoré uviedli, že majitelia Liverpoolu, Fenway Sports Group, zvažujú predaj klubu, hoci by radšej prilákali nových investorov predajom menšinového podielu.

FSG požiadalo Goldman Sachs a Morgan Stanley, aby zistili záujem kupujúcich a teraz Kennedy, generálny riaditeľ Boston Red Sox vlastnenej FSG, tvrdí, že existuje množstvo záujemcov o investíciu.

Minulý týždeň pre The Boston Globe povedal: „Mnoho potenciálnych partnerov zvažujúcich investíciu do klubu prejavilo veľký záujem. Je to iba začiatok procesu, skúmanie ďalších možností pokračuje.“

K odchodu Juliana Warda z klubu sa vyjadrila aj bývalá legenda klubu Jamie Carragher: „Nie je to ideálne, pretože keď hovoríte o nábore hráčov, človek v tejto úlohe sa intenzívne angažuje nielen v januárovom okne, ale pripravuje pôdu aj pre letné transferové okno. Je to tak trochu šok a pre Liverpool je to znepokojujúca situácia.“

„Zdá sa, že v zákulisí dochádza k otrasom, pokiaľ ide o vlastníctvo klubu. Michael Edwards odišiel, Ward ho nahradil a teraz bude preč aj on. Nebude ľahké niekoho hneď získať, pretože Liverpool na to nebol pripravený. Dúfajme, že niekto obsadí túto rolu a bude mať taký úspech, ako tomu bolo v minulosti.“