Rodina Glazerovcov je otvorená predaju Manchesteru United

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Rodina Glazerovcov je otvorená predaju Manchesteru United

Glazerovci, ktorí prevzali Manchester United v roku 2005, v utorok oznámili plány na identifikáciu "strategických alternatív", ktoré by mohli viesť k prípadnému predaju klubu.

VPN365.EU

Vo vyhlásení sa uvádza, že v rámci tohto procesu sa zváži viacero možností "vrátane nových investícií do klubu, predaja alebo iných transakcií".

Spoločnosť Raine Group, ktorú nedávno Roman Abramovič využil pri riadení predaja Chelsea FC, bude počas tohto procesu pôsobiť ako "exkluzívny finančný poradca" klubu.

V klubovom vyhlásení sa ďalej uvádza: „V rámci tohto procesu predstavenstvo zváži všetky strategické alternatívy vrátane nových investícií do klubu, predaja alebo iných transakcií týkajúcich sa spoločnosti.“

„To bude zahŕňať posúdenie niekoľkých možností vrátane rekonštrukcie štadióna a infraštruktúry, rozšírenia komerčných operácií klubu v celosvetovom meradle, pričom každá z nich bude v kontexte posilnenia dlhodobého úspechu mužských a ženských tímov i akadémie klubu.“

Výkonní spolupredsedovia a riaditelia Manchestru United Avram Glazer a Joel Glazer vo vyhlásení ďalej uviedli: „Počas tohto procesu sa budeme naďalej plne sústrediť na to, aby sme slúžili najlepším záujmom našich fanúšikov, akcionárov a ďalších zainteresovaných strán,“ dodali.

Americký športový magnát Malcolm Glazer prvýkrát získal kontrolu nad Manchestrom United v roku 2005 za čiastku 790 miliónov libier.

Jeho 17-ročné vládnutie vo vedení klubu Premier League však sprevádzali protesty fanúšikov a klesajúce výkony.

United nevyhrali titul v Premier League od roku 2013 a od odchodu Sira Alexa Fergusona do dôchodku nedokážu konkurovať najväčším rivalom ako sú Manchester City a Liverpool.

Zápas Premier League proti Liverpoolu na Old Trafford v máji minulého roka bol odložený kvôli organizovanému protestu fanúšikov United proti majiteľom.

Tisíce priaznivcov protestovali na Old Trafford pred rovnakým duelom aj v tejto sezóne.

V pondelok klub zároveň oznámil, že Cristiano Ronaldo s okamžitou platnosťou opúšťa Manchester United.

Toto rozhodnutie nasledovalo po kontroverznom rozhovore, v ktorom Ronaldo kritizoval klub a povedal, že "nemá rešpekt" pred manažérom Erikom ten Hagom. Ronaldo tiež kritizoval Glazerovcov ako majiteľov klubu.

Obe strany zároveň uviedli, že Ronaldov odchod sa zrealizoval po "vzájomnej dohode" a žiadna zo zainteresovaných strán si nenárokuje finančné vyrovnanie.