Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Fulham

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Fulham

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 1

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Ruku hore, kto videl Fulham do začiatku majstrovstiev sveta v top desiatke? Fulham jednoznačne prekonal očakávania. Mnohí ho odpisovali ešte pred prvým výkopom sezóny, ale od úvodného kola je vynikajúci.

Klub zostavil pestrú partiu hráčov i kvalitný realizačný tím - od Aleksandara Mitroviča, Andreasa Pereiru a Williana, až po manažéra Marca Silvu. Herný štýl chalupárov ja navyše veľmi atraktívny. Fulham má pred sebou ešte dlhú cestu, ale 19 bodov z 15 zápasov je veľmi pôsobivý výsledok.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Októbrová výhra nad Aston Villou prišla po veľmi komplexnom výkone celého tímu. Šesťminútová salva proti Nottinghamu Forest, ktorou zvrátili nepriaznivý stav 1:0, ukázala zasa odolnosť chalupárov. Najvýraznejší výkon však Fulham predviedol v úvodnom kole sezóny proti Liverpoolu, keď remizoval 2:2. Boli bojovní, draví a ambiciózni a možno mali tento zápas vyhrať. Skvelý zápas, ktorý udal tón ďalšiemu priebehu sezóny.

Najhorší okamih sezóny?

Povzbudzujúce je, že nie je veľa zápasov, o ktorých by sme mohli povedať, že Fulham vyslovene zlyhal. Proti Newcastle sme videli slabší výkon, ale chalupári hrali už po siedmich minútach iba s desiatimi hráčmi. Zďaleka najhorší výkon však predviedli v Carabao Cup-e, kde ich v pozmenenej jedenástke pokoril Crawley Town, ktorý bol v tom čase na 91. mieste anglickej futbalovej pyramídy. Na tento zápas treba rýchlo zabudnúť.

Hráčom roka je zatiaľ...

V popredí sú dvaja kandidáti. Prvý je zrejmý, Aleksandar Mitrovič. Svojim pochybovačom vrátil úder tým, že v 12 zápasoch Premier League nastrieľal deväť gólov. Hráčom roka je však zatiaľ nová posila Joao Palhinha. Tento defenzívny záložník úplne zmenil mužstvo, dodal mu dravosť a istotu v strede poľa. Za 20 miliónov eur sa zdá byť jedným z najlepších podpisov sezóny.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Je tu zopár mien, ktoré majú čo dokazovať. Jedným z nich je Kevin Mbabu. V lete bol podpísaný z Wolfsburgu, ale upadol do nemilosti, pričom krídelník Bobby De Cordova-Reid dostal prednosť na pravom kraji zálohy aj pri absencii Kennyho Teteho. Teraz sa mu ušla miestenka na majstrovstvá sveta so Švajčiarskom a v druhej polovici sezóny bude chcieť ukázať svoj talent.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Harry Wilson, Daniel James (obaja Wales), Tim Ream, Antonee Robinson (obaja USA), Joao Palhinha (Portugalsko), Aleksandar Mitrovič (Srbsko)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

V tíme Marca Silvu nie je veľký počet reprezentatov, ale kľúčoví hráči ako Aleksandar Mitrovič, Joao Palhinha, Harry Wilson a Antonee Robinson na Blízky Východ vycestovali.

Tí, ktorí nemajú medzinárodné povinnosti, budú mať dvojtýždňovú dovolenku. Potom sa mužstvo vydá do Portugalska, podobne ako počas letnej predsezónnej prípravy, na týždňový kemp v teplom počasí. Je pravdepodobné, že odohrajú aspoň jeden zápas, očakáva sa však, že to bude za zatvorenými dverami. 

Potom sa vrátia do Motspur Parku, aby pokračovali v príprave na návrat do Premier League. V rámci nej sa Fulham stretne s West Hamom v sobotu 17. decembra na Craven Cottage, teda týždeň predtým, ako sa na Boxing Day stretne s Crystal Palace.

Prečítajte si tiež