Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Leicester City

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Leicester City

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 3+

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Určite pod, keďže očakávania v Leicesteri sú po úspechoch v posledných troch sezónach veľmi vysoké. Pritom jeden bod z prvých siedmich zápasov bol pre fanúšikov určite neprebádaným územím. Je ťažké spomenúť si na takú zlú výsledkovú sériu. Bolo neuveriteľne zvláštne pozerať sa na to, že Leicester mal v týchto zápasoch vždy väčšie držanie lopty a v polčase bol stále v hre o body, ale v druhom polčase vždy prišlo ku kolapsu, ktorý všetkých ohromil.

Od reprezentačnej prestávky už to bol skôr starý Leicester. V obrane je pevný, schopnejší v koncovke a hrozí protiútokmi. Rodgers má rád, keď jeho mužstvo tlačí na pílu a dominuje na lopte, ale zdá sa, že sa im lepšie darí porážať tímy, pri ktorých môžu líšky využiť rýchle protiútoky, pri ktorých sa môžu spoľahnúť na rýchlosť Harveyho Barnesa, Jamieho Vardyho, Patsona Daku, či myšlienky Jamesa Maddisona a Youriho Tielemansa.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Domáce víťazstvo nad Nottinghamom Forest zrejme potešilo viacero fanúšikov. Bola to vydarená pomsta za vysokú prehru City v FA Cupe na začiatku roka, ale zrejme najpresvedčivejším výkonom líšok bola výhra vonku na pôde Evertonu. Hráči City boli odhodlaní v obrane a produktívni v útoku.

Najhorší okamih sezóny?

Kolaps na pôde Tottenhamu Hotspur sa niesol ťažko, rovnako ako neskorý obrat doma proti Southamptonu, ale najviac znepokojivá bola prehra na pôde Bournemouthu. Z tohto výkonu líšok sa dalo odniesť len veľmi málo pozitív.

Hráčom roka je zatiaľ...

Maddison bol opäť najvýraznejším hráčom Leicestru. Aj keď sa im nedarilo, stále bol najväčšou hrozbou v ofenzíve. Rodgers musel upustiť od plánu hrať s ním viac v strede poľa, čo poskytlo úľavu Tielemansovi, ktorý tiež začal ukazovať lepšiu formu, keďže na pravom krídle neboli žiadne iné možnosti. Maddisonove schopnosti dodali hre Leicesteru iskru života a vyslúžili mu tiež pozvánku do anglickej reprezentácie.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Po náročnej príprave a pomalom štarte do sezóny musia zabrať všetci hráči. Musia spoločne dokázať, že to bol len výkyv formy a nie trvalý trend. Až siedmym hráčom končí už v lete platný kontrakt a všetci hrajú o svoju budúcnosť, buď v Leicesteri, alebo v ich ďalšom klube. Hlavne dvojica Caglar Soyuncu a Ayoze Perez určite potrebuje lepšiu druhú polovicu sezóny. 

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Danny Ward (Wales), Wout Faes, Timothy Castagne, Youri Tielemans (všetci Belgicko), James Maddison (Anglicko), Nampalys Mendy (Senegal), Daniel Amartey (Ghana)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Leicester dáva hráčom, ktorí neodcestovali do Kataru, dvojtýždňovú dovolenku. Potom hráči vycestujú na sústredenie do teplého počasia v Abú Zabí. Po návrate do Spojeného kráľovstva odohrajú niekoľko priateľských zápasov na tréningovom ihrisku v Seagrave. Zatiaľ nie je jasné, či sa zápasy odohrajú za zatvorenými dverami.

Sezónu líšky obnovia zápasom štvrtého kola Carabao Cupu s MK Dons a na Boxing Day sa vrátia do akcie v Premier League proti Newcastle United.

Prečítajte si tiež